Andre køkkenapparater
Bagemaskiner
Blendere
Brødristere
Dehydratorer
Frituregryder & Airfryere
Gasbrændere
Håndmixere
Ismaskiner
Isterningmaskiner
Juicere
Kaffekværne
Kaffemaskiner
Kødhakkere
Køkkenmaskiner & Foodprocessorer
Køkkenvægte
Madkogere
Minihakkere & Spiralizere
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Pålægsmaskiner
Sandwichgrill
Sodavandsmaskiner
Stavblendere
Vaffeljern
Vakuumpakkere
Vandkedel

TQ85QN90D er et 85" Neo QLED TV produceret af Samsung, der har en opløsning på 3.840x2.160 (4K Ultra HD).
Prøv fleksible betalinger med
Du får besked via e-mail, når produktet igen er på lager hos en af vores samarbejdspartnere.
Laveste pris for Samsung TQ85QN90D er 19.999 kr.. Det er den bedste pris lige nu hos 1 butik.
Denne model fra Samsung er et 85-tommer Neo QLED TV der har en opløsning på 3.840x2.160 (4K Ultra HD). Det er udstryret med HDR, som giver et større farvespektrum og en klarere definition mellem sort og hvid.
Dette TV har 4 HDMI-tilslutninger og 2 USB A-porte, så der er mange indgange til blandt andet medieafspillere og spillekonsoller. Dette TV er smart, hvilket betyder, at det kan tilsluttes et netværk og TV'et leveres med forudinstallerede apps til streaming og så videre.
Dette TV fungerer sikkert godt til formålet. Husk, at se efter, at det har de funktioner og tilslutningsmuligheder, som du har brug for. Desværre har dette TV ikke fået så mange anmeldelser endnu, og det er derfor svært at give et bud på, hvad gennemsnittet mener om det.
Sammenlign:
Produkt | |
|---|---|
| Produktnavn | Samsung TQ85QN90D |
| Mærke | Samsung |
Produktegenskaber | |
| Skærmstørrelse | 85.0 " |
| Styresystem | Tizen |
| Energiklasse HDR | G |
| Energiklasse | E |
| Opdateringshastighed | 100 Hz |
| Lanceringsår | 2024 |
| Farve | Sort |
Billede | |
| ALLM | Ja |
| Billedforhold | 16:9 |
| HFR | Ja |
| WCG | Nej |
| Billedforbedringsteknologi | Ja |
| Local dimming | Nej |
| HDR | Ja |
| Skærmteknologi | Neo QLED |
| HDR-type | HDR10+ |
| VRR | Ja |
| Kantbelyst LED | Nej |
| Baggrundsbelyst LED | Nej |
Egenskaber | |
| Stemmestyring | Ja |
| ARC | eARC |
| Funktioner | Billede-i-billede (PiP), HbbTV Support, Optagefunktion via USB (PVR) |
| Stemmeassistent | Amazon Alexa, Samsung Bixby |
| Smart TV | Ja |
| Ambient | Nej |
Display | |
| Skærmopløsning | 3840x2160 (4K Ultra HD) |
Design | |
| Skærmform | Flad |
Lyd | |
| Surround Sound-formater | Dolby Atmos |
| Højttalereffekt (total) | 60 W |
| Højttalertype | Multikanal |
Tilslutninger | |
|---|---|
| Antal USB-A | 2 stk |
| MHL | Nej |
| Tilslutninger | HDMI, Optisk S/PDIF, RJ45 (LAN), USB-A |
| HDMI-version | 2.1 |
| CEC | Ja |
| Antal HDMI | 4 stk |
Trådløst | |
| NFC | Nej |
| Trådløs & Streaming | AirPlay |
| WI-FI | Ja |
| Bluetooth | Ja |
| WiFi-standard | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Smart Home System | Amazon Alexa, Samsung SmartThings |
Forbrug | |
| Energiforbrug (standby) | 0.5 W |
| Energiforbrug (drift) | 123.0 W |
Tuner | |
| TV-modtager | Analog, Digitalt, Dobbelte modtagere |
| CI/CA | CI+ |
| CI+ version | 1,4 |
| Digital tuner | DVB-C, DVB-S2, DVB-T2 |
Kompatibilitet | |
| VESA-beslag | Ja |
| VESA-mål | 600x400 mm |
Mål | |
| Højde (med stativ) | 114.3 cm |
| Vægt (uden stativ) | 43.5 kg |
| Højde (uden stativ) | 108.19 cm |
| Bredde | 189.22 cm |
| Dybde (uden stativ) | 2.79 cm |
| Dybde (med stativ) | 32.13 cm |
| Vægt (med stativ) | 49.9 kg |
Øvrigt | |
| Oprettet på PriceRunner | 2024-04-13 |
Ovenstående oplysninger stammer fra forskellige eksterne kilder og er derfor kun vejledende. Har du opdaget noget, der ikke helt stemmer ved det her produkt? Eller har du forslag til forbedringer? Send eller .