Andre køkkenapparater
Bagemaskiner
Blendere
Brødristere
Dehydratorer
Frituregryder & Airfryere
Gasbrændere
Håndmixere
Ismaskiner
Isterningmaskiner
Juicere
Kaffekværne
Kaffemaskiner
Kødhakkere
Køkkenvægte
Madkogere
Minihakkere & Spiralizere
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Pålægsmaskiner
Røremaskiner & Foodprocessorer
Sandwichgrill
Sodavandsmaskiner
Stavblendere
Vaffeljern
Vakuumpakkere
Vandkedel

Dette digitale SLR-kamera fra Pentax er udstyret med en LCD/OLED- samt elektronisk søger, men det sælges uden objektiv. Med en vægt på 925 gram er det et lidt tungere kamera end ma
Prøv fleksible betalinger med
Foto/C
Pentax K-1 Mark II Body
Annonce
Laveste pris for Pentax K-1 Mark II er 16.995 kr. Det er den bedste pris lige nu blandt 5 butikker.
Produkt | |
|---|---|
| Produktnavn | Pentax K-1 Mark II |
| Mærke | Pentax |
| Type | Spejlreflekskameraer |
Produktegenskaber | |
| Lanceringsår | 2018 |
| Farve | Sort, Sølv |
| Objektiv | Kun kamerahus |
| Kompatible objektiver | Pentax KAF2 |
| Inkluderet objektiv | Uden objektiv |
Kommunikation | |
| GPS | Ja |
Billede | |
| Billedhastighed (FPS) | 4.4 |
| Lukkertider | 30-1/8000 |
| Billedopløsning | 7.360 x 4.912 |
| Lukkertider | 30-1/8000 |
| Billedformat | RAW, JPEG |
| Billedstabilisering | Ja |
Egenskaber | |
| App-styring | Nej |
| Egenskaber | Ansigtsgenkendelse, Sekvenstagning |
Tilslutninger | |
| USB-version | 2.0 |
| USB | Ja |
| Mikrofonindgang | Ja |
| HDMI | Ja |
| Hovedtelefonudgang | Ja |
Display | |
| Søger | Optisk |
| Skærmopløsning | 1037000 pixels |
| Skærmstørrelse | 3.2 " |
Lyd | |
| Lydfilformater | PCM, Stereo |
Sensor | |
|---|---|
| Sensorformat | Fuldformat (35 mm) |
| Antal pixel (MP) | 37.0 MP |
| Lysfølsomhed ISO (maks) | 819200.0 |
| Sensortype | CMOS |
| Lysfølsomhed ISO (min) | 100.0 |
| Effektive pixel | 36.0 MP |
Lagring | |
| Flash-lager | Ja |
| Dual Memory Card Slots | Ja |
| Kompatible hukommelseskort | Secure Digital (SD), Secure Digital XC (SDXC), Secure Digital HC (SDHC) |
Trådløst | |
| Bluetooth | Nej |
| WI-FI | Nej |
| NFC | Nej |
Video | |
| Videoopløsning (maks) | 1.920 x 1.080 (Full HD) |
| Videofilformat | MOV, MPEG4 |
Teknisk specifikation | |
| Autofokustype | Kontrastbaseret autofokus, Fasebaseret autofokus |
| Fokus | Manuel & Autofokus |
| Blitz | Ekstern |
| AF-punkter | 33 |
Strømkilde | |
| Batteriteknologi | Li-ion |
Mål | |
| Vægt | 1010.0 g |
| Mål (HxBxD) | 110x137x86 |
Øvrigt | |
| Oprettet på PriceRunner | 2018-02-26 |
Ovenstående oplysninger stammer fra forskellige eksterne kilder og er derfor kun vejledende. Har du opdaget noget, der ikke helt stemmer ved det her produkt? Eller har du forslag til forbedringer? Send eller .