Andre køkkenapparater
Bagemaskiner
Blendere
Brødristere
Dehydratorer
Frituregryder & Airfryere
Gasbrændere
Håndmixere
Ismaskiner
Isterningmaskiner
Juicere
Kaffekværne
Kaffemaskiner
Kødhakkere
Køkkenmaskiner & Foodprocessorer
Køkkenvægte
Madkogere
Minihakkere & Spiralizere
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Pålægsmaskiner
Sandwichgrill
Sodavandsmaskiner
Stavblendere
Vaffeljern
Vakuumpakkere
Vandkedel
.jpg)
Det her er et ur, der har mænd som sin primære målgruppe. Urværket i uret er mekanisk og trækker sig selv op, og det har traditionelle, analoge visere.
Prøv fleksible betalinger med
Laveste pris for Rado Captain Cook (R32127152) er 28.495 kr.. Det er den bedste pris lige nu hos 1 butik.
Et automatisk herreur fra Rado. Et automatisk ur trækker sig selv op via bevægelse. Du skal derfor aldrig bekymre dig om, at uret går ud. Elegant urskive i sort farve med matchende visere. Urremmen er sort og er lavet af rustfrit stål. Udover det, har det her ur ikke så mange særlige funktioner, men det har et flot og gennemtænkt design.
Tiden angives via analoge visere, som udover det praktiske, også giver uret et klassisk og elegant look.
Det kan være lidt irriterende at skulle huske at trække uret op, så det ikke går i stå. Men med Captain Cook (R32127152) slipper du for det, da det er automatisk. Et automatisk ur har i urværkets en fjeder, der trækker sig selv op ved hjælp af de bavægelser du laver, mens du har uret på.
Den her model er vandtæt, med en vandtæthed på 5 ATM (50 m), så du skulle kunne hoppe spontant i vandet en varm dag, uden at bekymre dig om, at uret tager skade. Dog anbefales det altid, at du er påpasselig med uret, når det kommer i kontakt med vand.
Som du kan læse er Captain Cook (R32127152) et armbåndsur med flere lokkende egenskaber. Hvis du sammenligner pris på Captain Cook (R32127152) på PriceRunner, vil du se, at det lige nu kan købes for 28495.00 kr. Det er et af de allermest populære armbåndsure. Prisen er over gennemsnittet i kategorien, hvilket i kombination med alle funktionerne og materialerne gør det her armbåndsur til et premiumprodukt.
Sammenlign:
Produkt | |
|---|---|
| Produktnavn | Rado Captain Cook (R32127152) |
| Mærke | Rado |
| Type | Armbåndsure |
Materiale | |
| Glas | Safir |
| Materiale urkasse | Rustfrit stål |
| Materiale urrem | Rustfrit stål |
Mål | |
| Diameter | 43.0 mm |
| Tykkelse | 14.0 mm |
| Vægt | 157.0 g |
Øvrigt | |
| Oprettet på PriceRunner | 2022-01-11 |
Produktegenskaber | |
|---|---|
| Lukning | Foldelås |
| Målgruppe | Herre |
| Type visere | Analog |
| Urskivefarve | Sort |
| Vandbeskyttelse | 5 ATM (50 m) |
| Indekstype | Indeks (uden tal) |
| Farve på urrem | Sort |
| Farve urkasse | Sort |
| Funktioner | Datovisning |
| Tidsformat | 12 timer |
| Drift | Automatisk |
Ovenstående oplysninger stammer fra forskellige eksterne kilder og er derfor kun vejledende. Har du opdaget noget, der ikke helt stemmer ved det her produkt? Eller har du forslag til forbedringer? Send eller .