Andre køkkenapparater
Bagemaskiner
Blendere
Brødristere
Dehydratorer
Frituregryder & Airfryere
Gasbrændere
Håndmixere
Ismaskiner
Isterningmaskiner
Juicere
Kaffekværne
Kaffemaskiner
Kødhakkere
Køkkenmaskiner & Foodprocessorer
Køkkenvægte
Madkogere
Minihakkere & Spiralizere
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Pålægsmaskiner
Sandwichgrill
Sodavandsmaskiner
Stavblendere
Vaffeljern
Vakuumpakkere
Vandkedel

Det her er et ur, der har en urrem i en brun farve. Armbåndsurets glas er lavet af safirglas. Det tåler i et vist omfang vandsprøjt.
Prøv fleksible betalinger med
Annonce
Laveste pris for Bering Titanium Watch er 798 kr. Det er den bedste pris lige nu blandt 6 butikker.
Et battteridrevet herreur fra Bering. Skulle batteriet gå ud, er det enkelt at bytte det ud. De traditionelle og tidsløse visere er analoge. Urremmen er brun, lavet af læder og er 20 mm bred. Det her ur har måske ikke så mange funktioner, men det opvejer det smukke design.
Der findes mange fordele ved et batteridrevet ur. De er oftere billigere ved køb og billigere at reparere. Derudover hopper de ikke sekunder over, som nogle mekaniske ure kan gøre.
Den her model er vandtæt, med en vandtæthed på 5 ATM (50 m), så du skulle kunne hoppe spontant i vandet en varm dag, uden at bekymre dig om, at uret tager skade. Dog anbefales det altid, at du er påpasselig med uret, når det kommer i kontakt med vand.
Tommelfingerreglen for at vælge størrelse på sit ur, er at uret helst ikke skal rage ud over dit håndled. Det her ur har en urskive, der err 40 mm i diameter, som man regner for at være et mellemstort ur.
Samlet set er Bering Titanium et rigtigt behageligt armbåndsur med gode egenskaber. I kategorien armbåndsur er det her lige nu et af de allermest populære armbåndsure på PriceRunner og har nu og her den laveste pris fra 798.00 kr. Prisen er under gennemsnittet i den her kategori, hvilket gør armbånsuret til et godt køb.
Sammenlign:
Produkt | |
|---|---|
| Produktnavn | Bering Titanium Watch |
| Mærke | Bering |
| Type | Armbåndsure |
Materiale | |
| Glas | Safir |
| Materiale urkasse | Titanium |
| Materiale urrem | Læder |
Mål | |
| Bredde urrem | 20.0 mm |
| Diameter | 40.0 mm |
| Tykkelse | 7.0 mm |
Øvrigt | |
| Oprettet på PriceRunner | 2022-06-11 |
Produktegenskaber | |
|---|---|
| Lukning | Spænde |
| Målgruppe | Herre |
| Type visere | Analog |
| Urskivefarve | Blå |
| Vandbeskyttelse | 5 ATM (50 m) |
| Indekstype | Indeks (uden tal) |
| Farve urkasse | Sølv |
| Funktioner | Vandtæt, Datovisning |
| Tidsformat | 12 timer |
| Drift | Batteri |
| Farve på urrem | Sølv, Brun |
Ovenstående oplysninger stammer fra forskellige eksterne kilder og er derfor kun vejledende. Har du opdaget noget, der ikke helt stemmer ved det her produkt? Eller har du forslag til forbedringer? Send eller .