Andre køkkenapparater
Bagemaskiner
Blendere
Brødristere
Dehydratorer
Frituregryder & Airfryere
Gasbrændere
Håndmixere
Ismaskiner
Isterningmaskiner
Juicere
Kaffekværne
Kaffemaskiner
Kødhakkere
Køkkenmaskiner & Foodprocessorer
Køkkenvægte
Madkogere
Minihakkere & Spiralizere
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Pålægsmaskiner
Sandwichgrill
Sodavandsmaskiner
Stavblendere
Vaffeljern
Vakuumpakkere
Vandkedel
.jpg)
Et flot Casio-ur som har en sølvfarvet urrem. Urglasset er ridsefast, da det er lavet af mineralglas, og det kan tåle enkelte vandsprøjt.
Annonce
Laveste pris for Casio Edifice (EFV-540D-1AV) er 835 kr. Det er den bedste pris lige nu blandt 3 butikker.
Et battteridrevet herreur fra innovative Casio. Skulle batteriet gå ud, er det enkelt at bytte det ud. Urremmen er lavet af rustfrit stål og kommer i en flot sølv farve. Uret er udstyret med en kronograf. Det betyder, at uret har en stopursfunktion. Urkassen er lavet af rustfrit stål og er 12 mm tyk.
Viserne er analoge, hvilket er det mest almindelige og har været standard for ure siden sidst i 1700-tallet.
Batteridrevne ure kræver ikke lige så meget vedligehold som mekaniske ure. Skulle uret gå i stå er det formegentlig bare batteriet, der skal skiftes ud. Derudover holder de ofte tiden bedre end mekaniske ure.
Den her model er vandtæt, med en vandtæthed på 10 ATM (100 m), så du skulle kunne hoppe spontant i vandet en varm dag, uden at bekymre dig om, at uret tager skade. Dog anbefales det altid, at du er påpasselig med uret, når det kommer i kontakt med vand.
Som du kan læse er Casio Edifice (EFV-540D-1AV) et ur med mange praktiske egenskaber. Hvis du sammenligner pris på det her produkt på PriceRunner, så vil du se, at det lige nu har en laveste pris på 835.00 kr. Hvis vi sammenligner prisen på det her armbånsur og resten af kategorien, så er det her ur under gennemsnitet, hvilket gør Casio Edifice (EFV-540D-1AV) til et godt køb.
Sammenlign:
Produkt | |
|---|---|
| Produktnavn | Casio Edifice (EFV-540D-1AV) |
| Mærke | Casio |
| Type | Armbåndsure |
Materiale | |
| Glas | Mineral |
| Materiale urkasse | Rustfrit stål |
| Materiale urrem | Rustfrit stål |
Mål | |
| Diameter | 43.8 mm |
| Tykkelse | 12.1 mm |
| Vægt | 144.0 g |
Øvrigt | |
| Oprettet på PriceRunner | 2022-10-21 |
Produktegenskaber | |
|---|---|
| Lukning | Foldelås |
| Målgruppe | Herre |
| Serie | Casio Edifice |
| Type visere | Analog |
| Urskivefarve | Sort |
| Vandbeskyttelse | 10 ATM (100 m) |
| Indekstype | Arabisk, Indeks (uden tal) |
| Farve på urrem | Sølv |
| Farve urkasse | Sølv |
| Funktioner | Datovisning, Stopur, Kronograf |
| Tidsformat | 12 timer, 24 timer |
| Drift | Batteri |
Ovenstående oplysninger stammer fra forskellige eksterne kilder og er derfor kun vejledende. Har du opdaget noget, der ikke helt stemmer ved det her produkt? Eller har du forslag til forbedringer? Send eller .