Andre køkkenapparater
Bagemaskiner
Blendere
Brødristere
Dehydratorer
Frituregryder & Airfryere
Gasbrændere
Håndmixere
Ismaskiner
Isterningmaskiner
Juicere
Kaffekværne
Kaffemaskiner
Kødhakkere
Køkkenvægte
Madkogere
Minihakkere & Spiralizere
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Pålægsmaskiner
Røremaskiner & Foodprocessorer
Sandwichgrill
Sodavandsmaskiner
Stavblendere
Vaffeljern
Vakuumpakkere
Vandkedel

En bagudvendt babyautostol, som opfylder kravene i den nyere i-Size-sikkerhedsstandard. Spædbørn kan sidde i den - det samme kan lidt større børn.
Prøv fleksible betalinger med
Annonce
Laveste pris for Cybex Aton B2 i-Size er 1.178 kr. Det er den bedste pris lige nu blandt 3 butikker.
Selvom en sikkerhedssele giver en vis beskyttelse, matcher det ikke, hvad en barnestol gør. Det kan dog være svært at vide, hvilken model der passer bedst til dit barn og din bil, så sørg for at undersøge det inden du køber.
Det er vigtigt ikke at undervurdere, hvor vigtigt det er, at barnet sidder i en autostol under bilturen. I Danmark har vi endda en lov, der siger, at alle børn under 135 centimeter skal bruge autostol.
Denne model skal monteres med en Isofix-base. De fleste, hvis ikke alle, moderne biler har Isofix-monteringspunkter på bagsædet. Hvis du har en forholdsvis ny bil, burde det ikke være et problem, men undersøg det for en sikkerheds skyld. Til de allermindste børn er en babyautostol den helt rigtige vej at gå. Alt efter model kan den også fastgøres til din barnevogn, hvilket gør det meget nemt at flytte barnet til og fra bilen.
Der er mange gode ting at sige om denne model. Den laveste pris lige nu er 1178.00 kr., men sørg for at sammenligne mellem forskellige forhandlere for at finde det bedste tilbud til dig.
Sammenlign:
Produkt | |
|---|---|
| Produktnavn | Cybex Aton B2 i-Size |
| Mærke | Cybex |
| Type | Babyautostole |
Mål | |
| Bredde | 44.0 cm |
| Dybde | 66.0 cm |
| Vægt | 3.8 kg |
| Højde | 87.0 cm |
Øvrigt | |
| Oprettet på PriceRunner | 2022-10-06 |
Produktegenskaber | |
|---|---|
| Retning | Bagudvendt |
| Sikkerhedscertificering | i-Size |
| Farve | Rød, Grå, Blå, Sort |
| Seletype | 3-punktssele |
| Brugervægt (maks) | 13.0 kg |
| Fastgørelsessystem | Isofix |
| Egenskaber | Justerbar nakkestøtte |
Ovenstående oplysninger stammer fra forskellige eksterne kilder og er derfor kun vejledende. Har du opdaget noget, der ikke helt stemmer ved det her produkt? Eller har du forslag til forbedringer? Send eller .