Andre køkkenapparater
Bagemaskiner
Blendere
Brødristere
Dehydratorer
Frituregryder & Airfryere
Gasbrændere
Håndmixere
Ismaskiner
Isterningmaskiner
Juicere
Kaffekværne
Kaffemaskiner
Kødhakkere
Køkkenmaskiner & Foodprocessorer
Køkkenvægte
Madkogere
Minihakkere & Spiralizere
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Pålægsmaskiner
Sandwichgrill
Sodavandsmaskiner
Stavblendere
Vaffeljern
Vakuumpakkere
Vandkedel

Kaffemaskiner med filter beskrives ofte som brugervenlige. Med auto-sluk funktion skal du ikke tænke på at slukke for maskinen, og modellen er uden tilbehør såsom en kaffekværn.
Annonce
Annonce
Laveste pris for Moccamaster Optio Gold er 2.239 kr. Det er den bedste pris lige nu blandt 6 butikker.
Leder du efter en ny kaffemaskine? Idag findes der mange forskellige måder at brygge kaffe på. for eksempel kan man lave espresso, pour over eller cold brew. Optio Automatic S Gold er en kaffemaskine, som passer i de fleste køkkener.
En kaffemaskine som den her, brygger såkaldt filterkaffe, er meget brugervenlige og findes i mange alle prisklasser. Efter at du har brygget kaffe skal du ikke bekymre dig om du huskede at slukke bryggeren eller ej, da den har slukker automatisk.
Hvis du ikke er interesseret i at have kaffebryggeren stående fremme på køkkenbordet hele tiden, så kan du uden problemer stille den i et køkkenskab, når du ikke bruger den. Vandtanken i den her maskine rummer 1,25 liter vand.
I kategorien kaffemaskiner er det her lige nu rigtig populær kaffemaskine på PriceRunner og nu er den laveste pris 2239.20 kr. Prisen er over gennemsnittet for kategorien, hvilket i kombination med alle funktionerne gør den her kaffemaskine til et premiumprodukt.
Produkt | |
|---|---|
| Produktnavn | Moccamaster Optio Gold |
| Mærke | Moccamaster |
| Type | Kaffemaskiner |
Egenskaber | |
| App-styring | Nej |
Materiale | |
| Materiale | Glas |
Strømkilde | |
| Effekt | 1520 W |
Mål | |
| Vægt | 2.9 kg |
| Højde | 32.5 cm |
| Bredde | 16.5 cm |
| Dybde | 35.5 cm |
Øvrigt | |
| Oprettet på PriceRunner | 2022-01-05 |
Produktegenskaber | |
|---|---|
| Type af kaffekande | Glaskande |
| Antal medfølgende kaffekander | 1 stk |
| Bryggetid (min) | 6.0 min |
| Certificering | ECBC |
| Egenskaber | Drypstop |
| Funktioner | Automatisk slukning, Justerbar varmepladetemperatur, Kalkindikator |
| Farve | Guld |
| Producent farve | Gold |
| Integreret kaffekværn | Nej |
| Kapacitet | 1.25 L |
| Kapacitet (kopper) | 10 Kopper |
Ovenstående oplysninger stammer fra forskellige eksterne kilder og er derfor kun vejledende. Har du opdaget noget, der ikke helt stemmer ved det her produkt? Eller har du forslag til forbedringer? Send eller .