Andre køkkenapparater
Bagemaskiner
Blendere
Brødristere
Dehydratorer
Frituregryder & Airfryere
Gasbrændere
Håndmixere
Ismaskiner
Isterningmaskiner
Juicere
Kaffekværne
Kaffemaskiner
Kødhakkere
Køkkenmaskiner & Foodprocessorer
Køkkenvægte
Madkogere
Minihakkere & Spiralizere
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Pålægsmaskiner
Sandwichgrill
Sodavandsmaskiner
Stavblendere
Vaffeljern
Vakuumpakkere
Vandkedel

Espressomaskiner er ofte meget nemme at betjene. Intet køkkenbord er komplet uden en kaffemaskine. Modellen kan male kaffebønnerne til dig.
Prøv fleksible betalinger med
Annonce
Laveste pris for Gaggia Magenta Prestige er 4.444 kr. Det er den bedste pris lige nu blandt 6 butikker.
Leder du efter en ny kaffemaskine? Ligemeget om du foretrækker pour over kaffebrygger, perkolator eller espressomaskine så findes der mange modeller at vælge imellem. Gaggia Magenta Prestige er en kaffemaskine med kapacitet til at brygge op til 15 kopper kaffe.
Det her er en klassisk fristående model, som passer perfekt på køkkenbordet. Visse typer kaffedrikke indeholder skummet mælk, og den her kaffemaskine kan skumme mælk for dig.
Til små hjem eller dig, der ikke drikker meget kaffe, kan det være smart bare at kunne brygge en enkelt kop espresso når du har lyst, i stedet for at brygge en hel kande filterkaffe. Den inbyggede drypbakke hjælper dig med at holde køkkenet rent, da den griber eventuelt spilt kaffe, så det ikke ender på køkkenbordet.
Hvis du prissammenligner den her kaffemaskine på PriceRunner ser du at den laveste pris nu er 4444.00 kr. Det er også en rigtig populær kaffemaskine. Den har en høj gennemsnitsvurdering på 4.60 af 5 og alle funktionerne gør den til en rigtig højkvalitets kaffemaskine.
Sammenlign:
Produkt | |
|---|---|
| Produktnavn | Gaggia Magenta Prestige |
| Mærke | Gaggia |
| Type | Espressomaskiner |
Egenskaber | |
| App-styring | Nej |
Materiale | |
| Materiale | Rustfrit stål |
Strømkilde | |
| Effekt | 1900 W |
Mål | |
| Vægt | 7.7 kg |
| Højde | 35.7 cm |
| Bredde | 22.4 cm |
| Dybde | 43.5 cm |
Øvrigt | |
| Oprettet på PriceRunner | 2022-02-02 |
Produktegenskaber | |
|---|---|
| Antal brygudløb | 2 |
| Bryggetryk | 15.0 bar |
| Egenskaber | Display, Drypbakke |
| Filtertype | Genanvendelig |
| Funktioner | Automatisk rengøring, Kalkindikator, Programmerbar, Varmtvandsfunktion, Tom vandbeholderregistrering |
| Farve | Sort |
| Producent farve | Sort |
| Integreret | Nej |
| Integreret kaffekværn | Ja |
| Integreret mælkeskummer | Ja |
| Kapacitet | 1.8 L |
| Kapacitet (kopper) | 15 Kopper |
Ovenstående oplysninger stammer fra forskellige eksterne kilder og er derfor kun vejledende. Har du opdaget noget, der ikke helt stemmer ved det her produkt? Eller har du forslag til forbedringer? Send eller .