Andre køkkenapparater
Bagemaskiner
Blendere
Brødristere
Dehydratorer
Frituregryder & Airfryere
Gasbrændere
Håndmixere
Ismaskiner
Isterningmaskiner
Juicere
Kaffekværne
Kaffemaskiner
Kødhakkere
Køkkenmaskiner & Foodprocessorer
Køkkenvægte
Madkogere
Minihakkere & Spiralizere
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Pålægsmaskiner
Sandwichgrill
Sodavandsmaskiner
Stavblendere
Vaffeljern
Vakuumpakkere
Vandkedel

For at lave velsmagende espresso kræves en rigtig espressomaskine. Maskiner som denne er tit mindre end indbygningskaffemaskiner, og den har et godt bryggetryk på 15 bar.
Annonce
Annonce
Laveste pris for Gaggia Classic Evo RI9481 Red er 3.367 kr. Det er den bedste pris lige nu blandt 8 butikker.
Leder du efter en ny kaffemaskine? I dag findes der mange forskellige måder at brygge kaffe på. for eksempel kan man lave espresso, pour over eller cold brew. Gaggia Classic Evo RI9481 Red er en kaffemaskine, som passer perfekt til at stå på køkkenbordet.
Det her er en mindre kaffebrygger, som kan brygge to kopper ad gangen. Kaffemaskinen har en vandtank med en kapacitet på 2,10 liter.
Espresso er basen i for eksempel café latte og cappuccino, så en espressomaskine er både alsidig og brugbar. For at undgå at det drypper fra kaffemaskinen er den udstyret med en drypbakke. Den er nem at tage af og vaske efter behov.
I kategorien kaffemaskiner er det her i øjeblikket rigtig populær kaffemaskine på PriceRunner og nu er den laveste pris 3367.00 kr. Prisen er over gennemsnittet for kategorien, hvilket i kombination med alle funktionerne gør den her kaffemaskine til et premiumprodukt.
Sammenlign:
Produkt | |
|---|---|
| Produktnavn | Gaggia Classic Evo RI9481 Red |
| Mærke | Gaggia |
| Type | Espressomaskiner |
Egenskaber | |
| App-styring | Nej |
Materiale | |
| Materiale | Rustfrit stål |
Strømkilde | |
| Effekt | 1200 W |
Mål | |
| Vægt | 7.3 kg |
| Højde | 38.0 cm |
| Bredde | 23.0 cm |
| Dybde | 24.0 cm |
Øvrigt | |
| Oprettet på PriceRunner | 2023-10-26 |
Produktegenskaber | |
|---|---|
| Antal brygudløb | 2 |
| Bryggetryk | 15.0 bar |
| Egenskaber | Drypbakke, Aftagelig vandbeholder |
| Filtertype | Genanvendelig |
| Funktioner | Automatisk slukning, Varmtvandsfunktion |
| Farve | Rød |
| Producent farve | Red |
| Integreret | Nej |
| Integreret kaffekværn | Nej |
| Integreret mælkeskummer | Nej |
| Kapacitet | 2.1 L |
| Kapacitet (kopper) | 2 Kopper |
Ovenstående oplysninger stammer fra forskellige eksterne kilder og er derfor kun vejledende. Har du opdaget noget, der ikke helt stemmer ved det her produkt? Eller har du forslag til forbedringer? Send eller .