Andre køkkenapparater
Bagemaskiner
Blendere
Brødristere
Dehydratorer
Frituregryder & Airfryere
Gasbrændere
Håndmixere
Ismaskiner
Isterningmaskiner
Juicere
Kaffekværne
Kaffemaskiner
Kødhakkere
Køkkenmaskiner & Foodprocessorer
Køkkenvægte
Madkogere
Minihakkere & Spiralizere
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Pålægsmaskiner
Sandwichgrill
Sodavandsmaskiner
Stavblendere
Vaffeljern
Vakuumpakkere
Vandkedel

Vandbeholderen kan rumme 1,70 liter. Maskiner som denne er tit mere kompakte end indbygningsmodeller, og bryggetrykket er på et professionelt niveau.
Annonce
Annonce
Laveste pris for Siemens TE655319RW er 5.609 kr. Det er den bedste pris lige nu blandt 10 butikker.
Leder du efter en ny kaffemaskine? Ligemeget om du foretrækker pour over kaffebrygger, perkolator eller espressomaskine så findes der mange modeller at vælge imellem. Siemens TE655319RW er en kaffemaskine med kapacitet til at brygge op til to kopper kaffe.
Espresso er basen i for eksempel café latte og cappuccino, så en espressomaskine er både alsidig og brugbar. At brygge rigtig god kaffe med den her maskine er ikke noget problem, da bryggetrykket er på hele 19 bar.
Hvis du ikke er interesseret i at have kaffemaskinen stående fremme på køkkenbordet hele tiden, så kan du uden problemer stille den i et køkkenskab, når du ikke bruger den. Du har plads til 1,70 liter vand i den her maskine.
Hvis du prissammenligner den her kaffemaskine på PriceRunner ser du at den laveste pris i dag er 5609.00 kr. Det er også en rigtig populær kaffemaskine. Med en høj gennemsnitsvurdering på 4.60 af 5 er det her en kaffemaskine af rigtig høj kvalitet.
Produkt | |
|---|---|
| Produktnavn | Siemens TE655319RW |
| Mærke | Siemens |
| Type | Espressomaskiner |
Egenskaber | |
| App-styring | Nej |
Strømkilde | |
| Effekt | 1500 W |
Mål | |
| Vægt | 9.7 kg |
| Højde | 38.5 cm |
| Bredde | 28.1 cm |
| Dybde | 46.8 cm |
Øvrigt | |
| Oprettet på PriceRunner | 2017-11-02 |
Produktegenskaber | |
|---|---|
| Antal brygudløb | 2 |
| Bryggetryk | 19.0 bar |
| Egenskaber | Display, Drypbakke, Aftagelig vandbeholder |
| Filtertype | Genanvendelig |
| Funktioner | Automatisk slukning, Automatisk rengøring, Kalkindikator, Programmerbar, Varmtvandsfunktion |
| Farve | Sort |
| Integreret | Nej |
| Integreret kaffekværn | Ja |
| Integreret mælkeskummer | Ja |
| Kapacitet | 1.7 L |
| Kapacitet (kopper) | 2 Kopper |
| Ledningslængde | 100.0 cm |
Ovenstående oplysninger stammer fra forskellige eksterne kilder og er derfor kun vejledende. Har du opdaget noget, der ikke helt stemmer ved det her produkt? Eller har du forslag til forbedringer? Send eller .