Andre køkkenapparater
Bagemaskiner
Blendere
Brødristere
Dehydratorer
Frituregryder & Airfryere
Gasbrændere
Håndmixere
Ismaskiner
Isterningmaskiner
Juicere
Kaffekværne
Kaffemaskiner
Kødhakkere
Køkkenmaskiner & Foodprocessorer
Køkkenvægte
Madkogere
Minihakkere & Spiralizere
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Pålægsmaskiner
Sandwichgrill
Sodavandsmaskiner
Stavblendere
Vaffeljern
Vakuumpakkere
Vandkedel

For at lave velsmagende espresso kræves en rigtig espressomaskine. Maskiner som denne er tit mindre end indbygningsmaskiner, og du kan eventuelt supplere den med en kaffekværn.
Prøv fleksible betalinger med
Laveste pris for Rancilio Silvia E V6 2020 er 5.182 kr. Det er den bedste pris lige nu blandt 3 butikker.
Det er ikke meget, der kan slå dagens første kop kaffe. Ligemeget om du foretrækker pour over kaffebrygger, perkolator eller espressomaskine så findes der mange modeller at vælge imellem. Rancilio Silvia E V6 er en kaffemaskine, som passer i de fleste køkkener.
Hvis du ikke er interesseret i at have kaffemaskinen stående fremme på køkkenbordet hele tiden, så kan du uden problemer stille den i et køkkenskab, når du ikke bruger den. Den her kaffemaskine, er ikke med indbygget kaffekværn, så hvis du vil have friskmalet kaffe, er det en god idé også at købe en kaffekværn.
Espresso er basen i for eksempel café latte og cappuccino, så en espressomaskine er både alsidig og brugbar. Eventuelt spilt kaffe havner i den indbyggede drypbakke. Drypbakken er nem at tage af og vaske op.
I dag er den laveste pris på den her kaffemaskinen her på PriceRunner 5182.00 kr., men sammenlign gerne prisen mellem forskellige forhandlere for at finde den deal, der passer bedst til dig. Prisen er over gennemsnittet for kategorien, hvilket i kombination med alle funktionerne gør den her kaffemaskine til et premiumprodukt.
Produkt | |
|---|---|
| Produktnavn | Rancilio Silvia E V6 2020 |
| Mærke | Rancilio |
| Type | Espressomaskiner |
Egenskaber | |
| App-styring | Nej |
Materiale | |
| Materiale | Træ, Rustfrit stål |
Strømkilde | |
| Spænding | 230.0 V |
| Effekt | 1100 W |
Mål | |
| Vægt | 14.0 kg |
| Højde | 34.0 cm |
| Bredde | 23.5 cm |
| Dybde | 29.0 cm |
Øvrigt | |
| Oprettet på PriceRunner | 2020-03-30 |
Produktegenskaber | |
|---|---|
| Antal brygudløb | 2 |
| Bryggetryk | 9.0 bar |
| Egenskaber | Drypbakke |
| Filtertype | Genanvendelig |
| Funktioner | Automatisk slukning, Varmtvandsfunktion |
| Farve | Rustfri stål |
| Producent farve | Stainless Steel |
| Integreret | Nej |
| Integreret kaffekværn | Nej |
| Integreret mælkeskummer | Ja |
| Kapacitet | 2.0 L |
| Kapacitet (kopper) | 2 Kopper |
Ovenstående oplysninger stammer fra forskellige eksterne kilder og er derfor kun vejledende. Har du opdaget noget, der ikke helt stemmer ved det her produkt? Eller har du forslag til forbedringer? Send eller .