Andre køkkenapparater
Bagemaskiner
Blendere
Brødristere
Dehydratorer
Frituregryder & Airfryere
Gasbrændere
Håndmixere
Ismaskiner
Isterningmaskiner
Juicere
Kaffekværne
Kaffemaskiner
Kødhakkere
Køkkenvægte
Madkogere
Minihakkere & Spiralizere
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Pålægsmaskiner
Røremaskiner & Foodprocessorer
Sandwichgrill
Sodavandsmaskiner
Stavblendere
Vaffeljern
Vakuumpakkere
Vandkedel

PA-forstærkeren fra Monacor er fremstillet til at skabe lydoplevelser i større rum. RCA-kabler er det, der bruges til at forbinde forstærkeren med andre produkter.
Laveste pris for Monacor STA-2000D er 8.999 kr.. Det er den bedste pris lige nu hos 1 butik.
Forstærkeren er hjertet i dit stereoanlæg, og den vil give liv til dine højttalere. Du tilslutter forstærkeren til forskellige lydkilder ved hjælp af et RCA-kabel.
Et lydanlæg med en god pa-forstærker skal ikke undervurderes, for den påvirker lyden mere, end man skulle tro. Den her pa-forstærker har en 280-watt udgang ved 8 ohm. Du kan tilslutte din musikkilde, for eksempel en medie- eller cd-afspiller, til RCA-porten.
Prisen er over gennemsnittet for kategorien, hvilket kombineret med alle dens funktioner gør den her model til et premium produkt. Hvis du sammenligner priser for Monacor STA-2000D på PriceRunner, vil du se, at den laveste pris i øjeblikket er 8999.00 kr. Den er også en af de allermest populære modeller.
Sammenlign:
Produkt | |
|---|---|
| Produktnavn | Monacor STA-2000D |
| Mærke | Monacor |
Type | |
| Rørforstærker | Nej |
| Bærbar | Nej |
| Type PA-forstærker | PA multikanalforstærker |
| Forstærkertype | PA-forstærker |
Produktegenskaber | |
| Farve | Sort |
Billede | |
| Opskalering af billede | Nej |
| HDR | Nej |
| 3D | Nej |
| ALLM | Nej |
Tilslutninger | |
| Tilslutninger | XLR, USB-A, RCA (Line) |
| Antal RCA (Line) | 2 stk |
| Antal XLR | 2 stk |
Display | |
| Display | Nej |
Watt | |
| Effekt pr. kanal (8 ohm) | 280 W |
| Effekt pr. kanal (4 ohm) | 500 W |
Lyd | |
| Forstærkerklasse | G, D |
Strømkilde | |
| Energikilde | Elnet |
Egenskaber | |
|---|---|
| Multizone | Nej |
| Fjernbetjening | Nej |
| Automatisk højttalerkalibrering | Nej |
| Indbygget DAC | Nej |
| Kan brokobles | Nej |
| App-styring | Nej |
| DSP | Nej |
| Stemmestyring | Nej |
| ARC | Nej |
Trådløst | |
| Bluetooth | Nej |
| WI-FI | Nej |
Mål | |
| Højde | 8.9 cm |
| Dybde | 33.5 cm |
| Bredde | 48.2 cm |
| Vægt | 6.6 kg |
Øvrigt | |
| Oprettet på PriceRunner | 2016-03-21 |
Ovenstående oplysninger stammer fra forskellige eksterne kilder og er derfor kun vejledende. Har du opdaget noget, der ikke helt stemmer ved det her produkt? Eller har du forslag til forbedringer? Send eller .