• Tilbud
  • Guides
  • Om os
  • Tilbud
Hjem & Husholdning
Køkkenapparater
Georg Jensen Koppel (10019586)
Trender

Georg Jensen Koppel (10019586)

Sammenlign

Georg Jensen præsenterer her et ur, der har en sort urrem. Urets glas er lavet af safirglas. Det tåler i et vist omfang vandsprøjt.

·

Placering

12505

i

Armbåndsure

Prøv fleksible betalinger medKlarna

Bendixen-thisted

Georg Jensen Koppel Ur 41 mm
Fri fragt, 1-2 dage
7.600 kr.

Annonce

Læs om produktet

Laveste pris for Georg Jensen Koppel (10019586) er 7.600 kr.. Det er den bedste pris lige nu hos 1 butik.

Et batteridrevet herreur fra Georg Jensen. Hvis uret stopper med at tikke, så skal du bare skifte batterierne. Flot urkasse i rustfrit stål som har en hvid urskive på 41 mm med analoge visere. Urremmen er lavet af læder og kommer i en flot sort farve. Det her ur har måske ikke så mange funktioner, men det opvejer det smukke design.

  • Urkasse af rustfrit stål
  • Det her ur er batteridrevet
  • Urskiven har en moderigtig hvid farve
  • Designet af Georg Jensen
  • Urskivens diameter er 41 mm

Der findes mange fordele ved et batteridrevet ur. De er oftere billigere ved køb og billigere at reparere. Derudover hopper de ikke sekunder over, som nogle mekaniske ure kan gøre.

Den her model er vandtæt, med en vandtæthed på 3 ATM (30 m), så du skulle kunne hoppe spontant i vandet en varm dag, uden at bekymre dig om, at uret tager skade. Dog anbefales det altid, at du er påpasselig med uret, når det kommer i kontakt med vand.

Urets glas er af safir og så håtdt, at det kun kan ridses af diamanter, hvilket betyder, at det er meget slidstærkt.

Samlet set findes der mange gode kvaliteterved Koppel (10019586). Det her er et af de allermest populære og efterspurgte produkter på PriceRunner i øjeblikket og har nu den laveste pris fra 7600.00 kr. Prisen er over gennemsnittet i kategorien, hvilket i kombination med alle funktionerne og materialerne gør det her armbåndsur til et premiumprodukt.

Specifikationer

Produkt
ProduktnavnGeorg Jensen Koppel (10019586)
MærkeGeorg Jensen
TypeArmbåndsure
Materiale
Safir
Rustfrit stål
Læder
Mål
41.0 mm
8.5 mm
Øvrigt
Oprettet på PriceRunner2023-08-24
Produktegenskaber
LukningSpænde
MålgruppeHerre
Type visereAnalog
Hvid
3 ATM (30 m)
IndekstypeIndeks (uden tal)
Farve på urremSort
Farve urkasseSølv
Datovisning
12 timer
Kvarts

Feedback

Ovenstående oplysninger stammer fra forskellige eksterne kilder og er derfor kun vejledende. Har du opdaget noget, der ikke helt stemmer ved det her produkt? Eller har du forslag til forbedringer? Send eller .

PriceRunner
  • Om os
  • Kontakt os
  • Nyhedsrum
  • Arbejd hos os

Siden 1999 har PriceRunner hjulpet millioner af besøgende med at finde de bedste produkter til de bedste priser.

PriceRunner er fuldstændig uafhængig og gratis at bruge. Vores vision er at være den, du altid kan regne med, når du sammenligner produkter og priser. I 2022 blev PriceRunner en del af Klarna.

Du kan sammenligne priser og produkter med os i:

Sverige, UK, Danmark, Norge, USA, Tyskland, Østrig, Finland, Frankrig, Irland, Italien, Holland, Spanien

Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB