Andre køkkenapparater
Bagemaskiner
Blendere
Brødristere
Dehydratorer
Frituregryder & Airfryere
Gasbrændere
Håndmixere
Ismaskiner
Isterningmaskiner
Juicere
Kaffekværne
Kaffemaskiner
Kødhakkere
Køkkenvægte
Madkogere
Minihakkere & Spiralizere
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Pålægsmaskiner
Røremaskiner & Foodprocessorer
Sandwichgrill
Sodavandsmaskiner
Stavblendere
Vaffeljern
Vakuumpakkere
Vandkedel
.jpg)
Du har her et Arne Jacobsen-ur, der har mænd som sin primære målgruppe. Urglasset er lavet af ridsefast mineralglas. Hvis du kan lide klassisk design, har det analoge visere.
Prøv fleksible betalinger med
Smykkeuret
Arne Jacobsen Rådhus Stål 40 mm.
Annonce
Annonce
Laveste pris for Arne Jacobsen City Hall (53202-2008) er 1.735 kr. Det er den bedste pris lige nu blandt 7 butikker.
Et batteridrevet herreur fra Arne Jacobsen. Hvis uret stopper med at tikke, så skal du bare skifte batterierne. Med en vandbeskyttelse på 3 ATM, betyder det, at uret kan tåle lidt regn eller få vandstænk, men ikke mere end det. Urets flottean sølvfarvede rem matcher mange forskellige stile. Urets skive har en smart hvid farve som matches med et par finde visere.
Tommelfingerreglen for at vælge størrelse på sit ur, er at uret helst ikke skal rage ud over dit håndled. Det her ur har en urskive, der err 40 mm i diameter, som man regner for at være et mellemstort ur.
Batteridrevne ure kræver ikke lige så meget vedligehold som mekaniske ure. Skulle uret gå i stå er det formegentlig bare batteriet, der skal skiftes ud. Derudover holder de ofte tiden bedre end mekaniske ure.
Vandtætheden på det her ur er meget begrænset. Det er opgivet til en vandtæthed på 3 ATM (30m) hvilket betyder, at det kan tåle vandstænk og let regnvejr. Vandtætheden på ure kan være svære at tyde og misvissende, da meter angivelsen ikke har noget at gøre med, hvor dybt uret kan tål at komme under vand.
Ovenstående egenskaber er bare nogle af fordelene ved City Hall (53202-2008). Det her er et af de allermest populære ure på PriceRunner lige nu og har nu den laveste pris fra 1735.00 kr. Hvis vi sammenligner prisen på det her armbånsur og resten af kategorien, så er det her ur under gennemsnitet, hvilket gør City Hall (53202-2008) til et godt køb.
Sammenlign:
Produkt | |
|---|---|
| Produktnavn | Arne Jacobsen City Hall (53202-2008) |
| Mærke | Arne Jacobsen |
| Type | Armbåndsure |
Materiale | |
| Glas | Mineral, Safir |
| Materiale urkasse | Rustfrit stål |
| Materiale urrem | Rustfrit stål |
Mål | |
| Diameter | 40.0 mm |
| Bredde urrem | 20.0 mm |
Øvrigt | |
| Oprettet på PriceRunner | 2017-04-10 |
Produktegenskaber | |
|---|---|
| Lukning | Foldelås |
| Målgruppe | Herre, Unisex |
| Type visere | Analog |
| Urskivefarve | Hvid |
| Vandbeskyttelse | 3 ATM (30 m) |
| Indekstype | Indeks (uden tal) |
| Farve på urrem | Sølv |
| Farve urkasse | Sølv |
| Tidsformat | 12 timer |
| Urværk | Kvarts |
Ovenstående oplysninger stammer fra forskellige eksterne kilder og er derfor kun vejledende. Har du opdaget noget, der ikke helt stemmer ved det her produkt? Eller har du forslag til forbedringer? Send eller .