Andre køkkenapparater
Bagemaskiner
Blendere
Brødristere
Dehydratorer
Frituregryder & Airfryere
Gasbrændere
Håndmixere
Ismaskiner
Isterningmaskiner
Juicere
Kaffekværne
Kaffemaskiner
Kødhakkere
Køkkenvægte
Madkogere
Minihakkere & Spiralizere
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Pålægsmaskiner
Røremaskiner & Foodprocessorer
Sandwichgrill
Sodavandsmaskiner
Stavblendere
Vaffeljern
Vakuumpakkere
Vandkedel

Det her er et fritstående køle-fryseskab, der har en energiklassificering på E. En familie bør kunne klare sig med en fryser på 200 liter. Et digitalt display viser vigtig informat
Annonce
Annonce
Laveste pris for Siemens iQ300 KF96NVPEA er 11.764 kr. Det er den bedste pris lige nu blandt 16 butikker.
Mangler du et kølefryseskab, men mangler du plads? Så er dette kølefryseskab fra Siemens måske noget for dig. Det er fritstående og er med køleskabet oven på fryseren. Dette er måske ikke en af de mest energieffektive modeller på markedet med E energiklasse. Det vil være mere end nok for de fleste familier med sin volumen på 405 liter.
Det her er et ret stort køleskab med en volumen på 405 liter, og er derfor i den større ende. Den gennemsnitlige person har normalt brug for omkring 100 liter plads i et køleskab, så denne model vil fungere godt for en familie. Men det er selvfølgelig også nyttigt i en enkeltmandshusstand.
Hvis du handler meget ind ad gangen og fryser en masse mad, så kan dette kølefryseskab hjælpe med dens praktiske lynfrysnings-funktion. Dette sænker temperaturen endnu mere i en kort periode, før den automatisk vender tilbage til normalen.
Siemens Siemens KF96NVPEA Rustfrit stål, Sølv udsender en støj målt til 38 decibel. For hver tiende decibel er lyden ti gange højere. Sammenlign dette med et normalt taleniveau på omkring 60 decibel og en støvsuger ved 80 decibel.
Som du kan se er Siemens KF96NVPEA Rustfrit stål, Sølv fra Siemens et meget pålideligt kølefryseskab med mange egenskaber. Hvis du sammenligner priserne på denne model på PriceRunner, vil du se, at dens nuværende laveste pris er 11764.00 kr. Hvis du sammenligner prisen på den her model med resten af kategorien, er den dyrere end de fleste andre modeller, men i betragtning af dens funktioner får du et premium produkt for pengene.
Sammenlign:
Produkt | |
|---|---|
| Produktnavn | Siemens iQ300 KF96NVPEA |
| Mærke | Siemens |
Produktegenskaber | |
| Støjniveauklasse | C |
| Egenskaber | Hurtig afkøling, LED-belysning, Lynfrysning, Døradvarsel åben, Display, Touchskærm, Multi Air Flow, Belysning køleskab, Æggehylde |
| Nettovolumen (køleskab) | 405.0 L |
| Energiklasse | E |
| Placering | Fritstående |
| Nettovolumen (fryser) | 200.0 L |
| Energiforbrug (kWh/år) | 333.0 |
| Farve | Rustfri stål |
Teknisk specifikation | |
| Fryserens stjernemærkning | 4 |
| Sikkerhed ved strømsvigt | 15.0 timer |
Design | |
|---|---|
| Døråbning | Dobbelt |
| Udførelse | Køleskab over fryser |
| Hylder/skuffer (køleskab) | 5 stk |
| Hylder/skuffer (fryser) | 6 stk |
| Hylder (køleskabsdør) | 5 stk |
Mål | |
| Bredde | 90.5 cm |
| Dybde | 73.1 cm |
| Højde | 183.0 cm |
| Vægt | 117.3 kg |
Øvrigt | |
| Oprettet på PriceRunner | 2022-05-31 |
Ovenstående oplysninger stammer fra forskellige eksterne kilder og er derfor kun vejledende. Har du opdaget noget, der ikke helt stemmer ved det her produkt? Eller har du forslag til forbedringer? Send eller .