Andre køkkenapparater
Bagemaskiner
Blendere
Brødristere
Dehydratorer
Frituregryder & Airfryere
Gasbrændere
Håndmixere
Ismaskiner
Isterningmaskiner
Juicere
Kaffekværne
Kaffemaskiner
Kødhakkere
Køkkenvægte
Madkogere
Minihakkere & Spiralizere
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Pålægsmaskiner
Røremaskiner & Foodprocessorer
Sandwichgrill
Sodavandsmaskiner
Stavblendere
Vaffeljern
Vakuumpakkere
Vandkedel

Det her er et integreret køle-fryseskab, som har en energiklassificering på E. Kapaciteten for frysedelen ligger på 98 liter. Blandt køle/fryseskabets funktioner er der et digitalt
Prøv fleksible betalinger med
Annonce
Annonce
Laveste pris for Siemens iQ300 KB96NVSE0 er 11.426 kr. Det er den bedste pris lige nu blandt 14 butikker.
Hvis du vil have en ensartet fornemmelse i dit køkken, kan du overveje dette integrerede kølefryseskab iQ300 - KB96NVSE0 fra Siemens. Det skal indbygges i dit køkken og monteres med en front, der matcher resten af dine skabe. Denne model har fået en E energiklassificering. Med en kapacitet på 350 liter ville dette gøre sig godt for en husstand på to eller tre personer.
Inden du tager dine spenderbukser på, bør du tjekke, om denne model passer ind i dit køkken. Sørg for at måle korrekt - og mål hellere to gange, end en gang for lidt. Siemens iQ300 - KB96NVSE0 måler 194 cm i højden, 69 cm i bredden og 55 cm i dybden.
I køleskabet finder du 5 hylder og skuffer til at opbevare dine dagligvarer i. Nogle af hylderne er lavet af glas, så hele køleskabet er oplyst og nemt overskueligt. Hvis du spilder noget, kan du bare tage hylden ud og tørre den af.
Er der noget kedeligere end at afrime en fryser? Det kan tage næsten en hel dag, og det er træls arbejde. Men det skal du ikke tænke på med den her model, da den har automatisk afrimning.
For at opsummere er der mange gode ting at sige om iQ300 - KB96NVSE0 fra Siemens. I kategorien kølefryseskabe er dette at the moment et af de mest populære kølefryseskabe på PriceRunner og i dag er den laveste pris 11425.50 kr. Hvis du sammenligner prisen på den her model med resten af kategorien, er den dyrere end de fleste andre modeller, men i betragtning af dens funktioner får du et premium produkt for pengene.
Sammenlign:
Produkt | |
|---|---|
| Produktnavn | Siemens iQ300 KB96NVSE0 |
| Mærke | Siemens |
Produktegenskaber | |
| Frysekapacitet pr. døgn | 9.5 kg |
| Støjniveauklasse | B |
| Egenskaber | Hurtig afkøling, LED-belysning, Lynfrysning, Døradvarsel åben, Display, NoFrost, Belysning køleskab, Glashylder, WiFi, Æggehylde |
| Nettovolumen (køleskab) | 285.0 L |
| Energiklasse | E |
| Placering | Integrerede |
| Lydniveau | 34 dB |
| Nettovolumen (fryser) | 98.0 L |
| Klimaklasse | T, ST |
| Energiforbrug (kWh/år) | 256.0 |
Egenskaber | |
| App-styring | Ja |
Teknisk specifikation | |
| Fryserens stjernemærkning | 4 |
| Sikkerhed ved strømsvigt | 12.0 timer |
Øvrigt | |
| Oprettet på PriceRunner | 2024-04-18 |
Design | |
|---|---|
| Vendbar dør | Ja |
| Døråbning | Kan vendes |
| Udførelse | Køleskab over fryser |
| Hylder/skuffer (køleskab) | 6 stk |
| Hylder/skuffer (fryser) | 3 stk |
| Hylder (køleskabsdør) | 4 stk |
Mål | |
| Bredde | 69.1 cm |
| Nichebredde | 71.0 cm |
| Dybde | 54.8 cm |
| Nichedybde | 56.0 cm |
| Højde | 193.5 cm |
| Nichehøjde | 194.0 cm |
| Vægt | 67.3 kg |
Ovenstående oplysninger stammer fra forskellige eksterne kilder og er derfor kun vejledende. Har du opdaget noget, der ikke helt stemmer ved det her produkt? Eller har du forslag til forbedringer? Send eller .