Andre køkkenapparater
Bagemaskiner
Blendere
Brødristere
Dehydratorer
Frituregryder & Airfryere
Gasbrændere
Håndmixere
Ismaskiner
Isterningmaskiner
Juicere
Kaffekværne
Kaffemaskiner
Kødhakkere
Køkkenvægte
Madkogere
Minihakkere & Spiralizere
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Pålægsmaskiner
Røremaskiner & Foodprocessorer
Sandwichgrill
Sodavandsmaskiner
Stavblendere
Vaffeljern
Vakuumpakkere
Vandkedel

Her får du et fritstående køle-fryseskab, der har en energiklassificering på E. Kapaciteten for frysedelen ligger på 97 liter. Du får en model med blandt andet belysning køleskab.
Annonce
Annonce
Laveste pris for Gorenje N619EAW4 er 2.999 kr. Det er den bedste pris lige nu blandt 22 butikker.
Dette er et fritstående kølefryseskab fra Gorenje. Hvis du ikke har brug for et køleskab eller fryser i fuld størrelse, så er dette kølefryseskab en god mulighed. Denne model er den mest almindelige type med køleskabet over fryseren. Dette er måske ikke en af de mest energieffektive modeller på markedet med E energiklasse. Med en kapacitet på 350 liter ville dette gøre sig godt for en husstand på to eller tre personer.
Hvis der sker en ulykke, og der er strømafbrydelse, så behøver du ikke gå i panik med det samme. Det her kølefryseskab kan holde sin temperatur i 10 timer, forudsat at du ikke åbner og lukker det for meget.
Gorenje N619EAW4 udsender en støj målt til 39 decibel. For hver tiende decibel er lyden ti gange højere. Sammenlign dette med et normalt taleniveau på omkring 60 decibel og en støvsuger ved 80 decibel.
Det her kølefryseskab har energiklasse E og bruger omkring 243 kWh el om året. For at holde omkostninger og energiforbrug nede er der et par ting, du kan overveje. En ting er at lade din mad køle ordentligt af, inden du sætter den i køleskabet, på den måde behøver køleskabet ikke at arbejde så hårdt og vil forbruge mindre energi.
Ovenstående nævnte egenskaber er bare nogle af de gode funktioner som N619EAW4 fra Gorenje har. Hvis du sammenligner priser på det her kølefryseskab på PriceRunner, vil du se, at den nuværende laveste pris er 2999.00 kr. Det er også en toprangeret model i forhold til popularitet. Prisen er under gennemsnittet for kategorien, hvilket gør denne model til et godt køb.
Sammenlign:
Produkt | |
|---|---|
| Produktnavn | Gorenje N619EAW4 |
| Mærke | Gorenje |
Produktegenskaber | |
| Frysekapacitet pr. døgn | 6.0 kg |
| Støjniveauklasse | C |
| Egenskaber | LED-belysning, Lynfrysning, Display, NoFrost, Multi Air Flow, Belysning køleskab, Glashylder |
| Nettovolumen (køleskab) | 207.0 L |
| Energiklasse | E |
| Placering | Fritstående |
| Nettovolumen (fryser) | 97.0 L |
| Is- & Vanddispenser | Uden |
| Klimaklasse | SN |
| Energiforbrug (kWh/år) | 243.0 |
| Farve | Hvid |
Egenskaber | |
| App-styring | Nej |
Teknisk specifikation | |
| Fryserens stjernemærkning | 4 |
| Sikkerhed ved strømsvigt | 10.0 timer |
| Antal kompressorer | 1 |
Design | |
|---|---|
| Hylder (frysedør) | 0 stk |
| Vendbar dør | Ja |
| Døråbning | Kan vendes |
| Udførelse | Køleskab over fryser |
| Hylder/skuffer (køleskab) | 5 stk |
| Hylder/skuffer (fryser) | 3 stk |
| Hylder (køleskabsdør) | 3 stk |
Strømkilde | |
| Spænding | 230.0 V |
Mål | |
| Bredde | 59.5 cm |
| Nichebredde | 60.0 cm |
| Dybde | 59.0 cm |
| Højde | 186.0 cm |
| Vægt | 60.0 kg |
Øvrigt | |
| Oprettet på PriceRunner | 2023-11-11 |
Ovenstående oplysninger stammer fra forskellige eksterne kilder og er derfor kun vejledende. Har du opdaget noget, der ikke helt stemmer ved det her produkt? Eller har du forslag til forbedringer? Send eller .