Andre køkkenapparater
Bagemaskiner
Blendere
Brødristere
Dehydratorer
Frituregryder & Airfryere
Gasbrændere
Håndmixere
Ismaskiner
Isterningmaskiner
Juicere
Kaffekværne
Kaffemaskiner
Kødhakkere
Køkkenvægte
Madkogere
Minihakkere & Spiralizere
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Pålægsmaskiner
Røremaskiner & Foodprocessorer
Sandwichgrill
Sodavandsmaskiner
Stavblendere
Vaffeljern
Vakuumpakkere
Vandkedel

Det her er et fritstående køle/fryseskab, der har en energiklassificering på E. Kapaciteten for frysedelen ligger på 97 liter. Det her køleskab med fryser har flere funktioner, bla
Annonce
Annonce
Laveste pris for Gorenje G600 N619EAXL4 er 3.597 kr. Det er den bedste pris lige nu blandt 12 butikker.
Hvis du ikke har brug for et stort køleskab, så kan dette passe dig godt. Det er et fritstående kølefryseskab fra Gorenje, der vil spare dig plads, i forhold til seperat køle- og fryseskab. Det har køleskabet oven over fryseren, som er det mest almindeligt. Køleskabet har en volumen på 207 liter, hvilket gør det til et mellemstort køleskab. Denne model har fået en E energiklassificering.
Inden du tager dine spenderbukser på, bør du tjekke, om denne model passer ind i dit køkken. Sørg for at måle korrekt - og mål hellere to gange, end en gang for lidt. Gorenje G600 N619EAXL4 måler 186 cm i højden, 60 cm i bredden og 59 cm i dybden.
Det her køleskab anbefales til to-personers husstande, da det har en kapacitet på 207 liter. En tommelfingerregel, som mange går efter, er, at du har brug for omkring 100 liter køleskabsplads pr. person for at have plads til alle dagligvarerne.
Er der noget kedeligere end at afrime en fryser? Det kan tage næsten en hel dag, og det er træls arbejde. Men det skal du ikke tænke på med den her model, da den har automatisk afrimning.
Opsummeret er der mange gode ting at sige om G600 N619EAXL4 fra Gorenje. Det her en af de mest populære og eftertragtede modeller på PriceRunner lige nu og har en nuværende laveste pris på 3597.00 kr. Sammenligner vi priserne på den her model med resten af kategorien, er den under gennemsnittet, hvilket gør det her kølefryseskab til et godt køb.
Sammenlign:
Produkt | |
|---|---|
| Produktnavn | Gorenje G600 N619EAXL4 |
| Mærke | Gorenje |
Produktegenskaber | |
| Frysekapacitet pr. døgn | 6.0 kg |
| Støjniveauklasse | C |
| Egenskaber | LED-belysning, Display, NoFrost, Multi Air Flow, Belysning køleskab, Glashylder, Naturgaskøling, Højdejusterbare fødder, Æggehylde |
| Nettovolumen (køleskab) | 207.0 L |
| Energiklasse | E |
| Placering | Fritstående |
| Nettovolumen (fryser) | 97.0 L |
| Klimaklasse | SN, T, ST, N |
| Energiforbrug (kWh/år) | 243.0 |
| Farve | Grå |
Teknisk specifikation | |
| Fryserens stjernemærkning | 4 |
| Sikkerhed ved strømsvigt | 10.0 timer |
| Antal kompressorer | 1 |
Design | |
|---|---|
| Vendbar dør | Ja |
| Døråbning | Kan vendes |
| Udførelse | Køleskab over fryser |
| Hylder/skuffer (køleskab) | 5 stk |
| Hylder/skuffer (fryser) | 3 stk |
| Hylder (køleskabsdør) | 3 stk |
Strømkilde | |
| Spænding | 230.0 V |
Mål | |
| Bredde | 59.5 cm |
| Dybde | 59.0 cm |
| Højde | 186.0 cm |
| Vægt | 60.0 kg |
Øvrigt | |
| Oprettet på PriceRunner | 2023-04-06 |
Ovenstående oplysninger stammer fra forskellige eksterne kilder og er derfor kun vejledende. Har du opdaget noget, der ikke helt stemmer ved det her produkt? Eller har du forslag til forbedringer? Send eller .