Andre køkkenapparater
Bagemaskiner
Blendere
Brødristere
Dehydratorer
Frituregryder & Airfryere
Gasbrændere
Håndmixere
Ismaskiner
Isterningmaskiner
Juicere
Kaffekværne
Kaffemaskiner
Kødhakkere
Køkkenvægte
Madkogere
Minihakkere & Spiralizere
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Pålægsmaskiner
Røremaskiner & Foodprocessorer
Sandwichgrill
Sodavandsmaskiner
Stavblendere
Vaffeljern
Vakuumpakkere
Vandkedel

Du får her et fritstående køle-fryseskab, som har energiklassificeringen D. Frysedelen kan rumme 103 liter. Du får en model med blandt andet belysning fryser.
Annonce
Annonce
Laveste pris for Bosch KGN362WDF er 5.649 kr. Det er den bedste pris lige nu blandt 15 butikker.
Det kan være meget praktisk at have køleskab og fryser samlet. Dette er et kølefryseskab fra Bosch, der er fritstående og har køleskabet over fryseren. Køleskabet er med en volumen på 218 liter godt til omkring to-tre personer. Dette er måske ikke en af de mest energieffektive modeller på markedet med D energiklasse.
Det her kølefryseskab har energiklasse D og bruger omkring 199 kWh el om året. For at holde omkostninger og energiforbrug nede er der et par ting, du kan overveje. En ting er at lade din mad køle ordentligt af, inden du sætter den i køleskabet, på den måde behøver køleskabet ikke at arbejde så hårdt og vil forbruge mindre energi.
Køleskabet har indbygget belysning, så du nemt finder alle krydderierne, når du smyger dig til at lave en sandwich midt om natten. Belysningen er LED, hvilket er både miljøvenligt og økonomisk.
Fryseren har en volumen på 103 liter, hvilket er ret rummeligt. Du har masser af plads til brød, madrester, is og alt andet, du kan finde på. Med en fryser i denne størrelse er der virkelig ingen grund til at tænke over, om du skal fryse dine rester eller ej.
Som du kan se er Bosch KGN362WDF Hvid fra Bosch et meget praktisk kølefryseskab med mange egenskaber. I kategorien kølefryseskabe er dette at the moment en af de mest populære og eftertragtede modeller på PriceRunner og i dag koster Bosch KGN362WDF Hvid 5649.00 kr. Prisen er under gennemsnittet for kategorien, hvilket gør denne model til et godt køb.
Sammenlign:
Produkt | |
|---|---|
| Produktnavn | Bosch KGN362WDF |
| Mærke | Bosch |
Produktegenskaber | |
| Støjniveauklasse | B |
| Egenskaber | Hurtig afkøling, LED-belysning, Lynfrysning, Friskholdesystem, NoFrost, Multi Air Flow, Belysning køleskab, Belysning fryser, Glashylder, Flaskeholder, Højdejusterbare fødder, Æggehylde |
| Nettovolumen (køleskab) | 218.0 L |
| Energiklasse | F, D |
| Placering | Fritstående |
| Lydniveau | 35 dB |
| Nettovolumen (fryser) | 103.0 L |
| Klimaklasse | SN |
| Energiforbrug (kWh/år) | 199.0 |
| Farve | Hvid |
Teknisk specifikation | |
| Fryserens stjernemærkning | 4 |
| Antal kompressorer | 1 |
Design | |
|---|---|
| Vendbar dør | Ja |
| Døråbning | Højre |
| Udførelse | Køleskab over fryser |
| Hylder/skuffer (køleskab) | 4 stk |
| Hylder/skuffer (fryser) | 3 stk |
Strømkilde | |
| Spænding | 230.0 V |
Mål | |
| Bredde | 60.0 cm |
| Dybde | 66.5 cm |
| Højde | 186.0 cm |
| Vægt | 61.8 kg |
Øvrigt | |
| Oprettet på PriceRunner | 2022-08-09 |
Ovenstående oplysninger stammer fra forskellige eksterne kilder og er derfor kun vejledende. Har du opdaget noget, der ikke helt stemmer ved det her produkt? Eller har du forslag til forbedringer? Send eller .