Andre køkkenapparater
Bagemaskiner
Blendere
Brødristere
Dehydratorer
Frituregryder & Airfryere
Gasbrændere
Håndmixere
Ismaskiner
Isterningmaskiner
Juicere
Kaffekværne
Kaffemaskiner
Kødhakkere
Køkkenmaskiner & Foodprocessorer
Køkkenvægte
Madkogere
Minihakkere & Spiralizere
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Pålægsmaskiner
Sandwichgrill
Sodavandsmaskiner
Stavblendere
Vaffeljern
Vakuumpakkere
Vandkedel

Her har du et fritstående køleskab med fryser, som er mærket med E-klassificering. Kapaciteten for frysedelen ligger på 53 liter. Du får en model med blandt andet led-belysning.
Annonce
Laveste pris for Bomann KG 320.2 er 3.209 kr. Det er den bedste pris lige nu blandt 2 butikker.
Dette fritstående kølefryseskab KG 320.2 fra Bomann kan være perfekt til dem, der både har brug for et køleskab og en fryser, men mangler plads. Den har den mest almindelige sammensætning med køleskabet over fryseren. Dette er måske ikke en af de mest energieffektive modeller på markedet med E energiklasse. Dette er et noget mere kompakt køleskab med en volumen på 122 liter.
Målene på det her kølefryseskab er 143 cm høj, 50 cm bred og 56 cm dyb. Så før du åbner din pung og beslutter dig for et kølefryseskab, bør du måske lige måle dit køkken for at sikre, at det passer.
Hvad angår energiforbruget, så vil dette kølefryseskab bruge 195 kWh om året og har den EU-regulerede energiklasse E. For at bruge så lidt energi som muligt er der nogle ting, du kan gøre. Det er blandt andet godt at have en ensartet temperatur, så maden forbliver frisk og køleskabet ikke skal arbejde så hårdt.
Du har masser af plads til alt det nødvendige i fryseren, såsom brød, rester og andre dagligvarer. Den har en volumen på 53 liter, hvilket er en mellem-størrelse fryser.
Som du kan se er KG 320.2 fra Bomann et fremragende kølefryseskab med mange egenskaber. Hvis du sammenligner priser på det her kølefryseskab på PriceRunner, vil du se, at den nuværende laveste pris er 3209.00 kr. Det er også et af de mest populære kølefryseskabe. Prisen er under gennemsnittet for kategorien, hvilket gør denne model til et godt køb.
Sammenlign:
Produkt | |
|---|---|
| Produktnavn | Bomann KG 320.2 |
| Mærke | Bomann |
Produktegenskaber | |
| Støjniveauklasse | C |
| Egenskaber | LED-belysning, NoFrost, Belysning køleskab, Glashylder, Flaskeholder |
| Nettovolumen (køleskab) | 122.0 L |
| Energiklasse | G, E |
| Placering | Fritstående |
| Nettovolumen (fryser) | 53.0 L |
| Klimaklasse | SN, N |
| Energiforbrug (kWh/år) | 195.0 |
| Farve | Rød |
Teknisk specifikation | |
| Fryserens stjernemærkning | 4 |
Design | |
|---|---|
| Vendbar dør | Ja |
| Døråbning | Højre |
| Udførelse | Køleskab over fryser |
| Hylder/skuffer (fryser) | 3 stk |
Strømkilde | |
| Spænding | 230.0 V |
Mål | |
| Bredde | 49.5 cm |
| Dybde | 56.2 cm |
| Højde | 143.0 cm |
Øvrigt | |
| Oprettet på PriceRunner | 2022-10-25 |
Ovenstående oplysninger stammer fra forskellige eksterne kilder og er derfor kun vejledende. Har du opdaget noget, der ikke helt stemmer ved det her produkt? Eller har du forslag til forbedringer? Send eller .