Andre køkkenapparater
Bagemaskiner
Blendere
Brødristere
Dehydratorer
Frituregryder & Airfryere
Gasbrændere
Håndmixere
Ismaskiner
Isterningmaskiner
Juicere
Kaffekværne
Kaffemaskiner
Kødhakkere
Køkkenmaskiner & Foodprocessorer
Køkkenvægte
Madkogere
Minihakkere & Spiralizere
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Pålægsmaskiner
Sandwichgrill
Sodavandsmaskiner
Stavblendere
Vaffeljern
Vakuumpakkere
Vandkedel

TX-42MZ800E fra Panasonic, et TV med et QLED-display på 42", der har en opløsning på 3.840x2.160 (4K Ultra HD).
Prøv fleksible betalinger med
Du får besked via e-mail, når produktet igen er på lager hos en af vores samarbejdspartnere.
Laveste pris for Panasonic TX-42MZ800E er 9.999 kr.. Det er den bedste pris lige nu hos 1 butik.
Denne model fra Panasonic er et 42-tommer QLED TV der har en opløsning på 3.840x2.160 (4K Ultra HD). Det er udstryret med HDR, som giver et større farvespektrum og en klarere definition mellem sort og hvid.
Det her TV er udstyret med 3 HDMI indgange og 2 USB A-porte så der er godt med indgange til blandt andet blu-ray afspillere og spillekonsoller. Dette TV er smart, hvilket betyder, at det kan tilsluttes internettet dertil har TV'et allerede forudinstallerede apps til streaming og så videre.
Her er et TV, som måske ikke har de seneste nye funktioner, men det kan sikkert imødekomme dine krav. Dette TV er populært - og kan helt sikkert være med til at skabe mange filmaftener.
Sammenlign:
Produkt | |
|---|---|
| Produktnavn | Panasonic TX-42MZ800E |
| Mærke | Panasonic |
Produktegenskaber | |
| Skærmstørrelse | 42.0 " |
| Styresystem | Google TV |
| Energiklasse HDR | G |
| Energiklasse | G |
| Farve | Sort |
Billede | |
| ALLM | Ja |
| Billedforhold | 16:9 |
| HFR | Nej |
| WCG | Ja |
| Billedforbedringsteknologi | Ja |
| Local dimming | Nej |
| Understøttede billedfiler | BMP, JPEG/JPG, PNG |
| HDR | Ja |
| 3D | Nej |
| Skærmteknologi | OLED |
| HDR-type | HLG, HDR10, HDR10+, Dolby Vision |
| Understøttede videofiler | HEVC/H.265, TS, Matroska (MKV), 3GP/3GPP, MOV, AVI, AVC/H.264, FLV, WMV |
| VRR | Nej |
| Kantbelyst LED | Nej |
| Baggrundsbelyst LED | Nej |
Egenskaber | |
| Stemmestyring | Ja |
| ARC | eARC |
| Funktioner | HbbTV Support, Optagefunktion via USB (PVR) |
| Stemmeassistent | Google Assistant |
| Smart TV | Ja |
| Ambient | Nej |
Display | |
| Skærmopløsning | 3840x2160 (4K Ultra HD) |
Design | |
| Skærmform | Flad |
Forbrug | |
| Energiforbrug (standby) | 0.5 W |
Kompatibilitet | |
| VESA-beslag | Ja |
| VESA-mål | 200x200 mm |
Tilslutninger | |
|---|---|
| Antal USB-A | 2 stk |
| MHL | Nej |
| USB-version | USB 2.0 |
| Tilslutninger | 3.5 mm Jack, HDMI, Optisk S/PDIF, RJ45 (LAN), USB-A |
| HDMI-version | 2.1 |
| CEC | Ja |
| HDCP-version | 2,3 |
| Antal HDMI | 3 stk |
Trådløst | |
| NFC | Nej |
| Trådløs & Streaming | Chromecast, Miracast |
| WI-FI | Ja |
| Bluetooth | Ja |
Tuner | |
| TV-modtager | Analog, Digitalt |
| CI/CA | CI+ |
| CI+ version | 1,4 |
| Digital tuner | DVB-C, DVB-S, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2 |
Lyd | |
| Surround Sound-formater | DTS, Dolby Atmos, Dolby AC-4 |
| Højttalereffekt (total) | 32 W |
| Højttalertype | Multikanal |
| Lydfilformater | AAC, FLAC, MP3, MP4, Matrosisk (MKA), OGG, WAV |
Mål | |
| Højde (med stativ) | 58.2 cm |
| Vægt (uden stativ) | 14.6 kg |
| Højde (uden stativ) | 54.8 cm |
| Bredde | 93.2 cm |
| Dybde (uden stativ) | 4.6 cm |
| Dybde (med stativ) | 22.1 cm |
| Vægt (med stativ) | 18.3 kg |
Øvrigt | |
| Oprettet på PriceRunner | 2024-06-10 |
Ovenstående oplysninger stammer fra forskellige eksterne kilder og er derfor kun vejledende. Har du opdaget noget, der ikke helt stemmer ved det her produkt? Eller har du forslag til forbedringer? Send eller .