Andre køkkenapparater
Bagemaskiner
Blendere
Brødristere
Dehydratorer
Frituregryder & Airfryere
Gasbrændere
Håndmixere
Ismaskiner
Isterningmaskiner
Juicere
Kaffekværne
Kaffemaskiner
Kødhakkere
Køkkenvægte
Madkogere
Minihakkere & Spiralizere
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Pålægsmaskiner
Røremaskiner & Foodprocessorer
Sandwichgrill
Sodavandsmaskiner
Stavblendere
Vaffeljern
Vakuumpakkere
Vandkedel

Prøv fleksible betalinger med
Priserne vises eksklusive fragt. Lige nu er der ingen butikker, som sælger Powercolor Red Dragon AMD Radeon™ RX 6800 XT 16GB. De viste data er historiske priser.
Sammenlign:
Produkt | |
|---|---|
| Produktnavn | Powercolor Red Dragon AMD Radeon™ RX 6800 XT 16GB |
| Mærke | Powercolor |
Serie | |
| AMD Radeon | Radeon RX 6800 XT |
| Type | AMD Radeon |
Produktegenskaber | |
| Factory Overclocked GPU | Nej |
| Køling | Aktiv |
| LHR (Lite Hash Rate) | Nej |
| Streamprocessorer/CUDA-kerner | 4608 stk |
| Antal blæsere | 3 |
| GPU-hastighed | 2065 MHz |
| Understøtter VR (Virtual Reality) | Ja |
| GPU-hastighed turbo | 2310 MHz |
Tilslutninger | |
| PCIe version | 4.0 |
| Tilslutninger | DisplayPort, HDMI |
| Antal DisplayPort | 3 stk |
| DisplayPort-Version | 1.4 |
| HDMI-version | 2.1 |
| Antal HDMI | 1 stk |
Display | |
| Opløsning (maks) | 7680x4320 pixel |
| Skærme (antal) | 4 |
Hukommelse | |
|---|---|
| Hukommelseskapacitet | 16 GB |
| Hukommelseshastighed | 16000 MHz |
| Busbredde | 256 bit |
| Hukommelsestype | GDDR6 |
Strømforsyning | |
| Anbefalet PSU | 750W |
| Strømtilslutning | 2x8-pin |
Kompatibilitet | |
| Nvidia SLI | Nej |
| DirectX | 12.0 |
| AMD Crossfire | Ja |
| NVLink | Nej |
| Vulkan | Ja |
Mål | |
| Lav profil | Nej |
| Bredde | 135.0 mm |
| Højde | 54.0 mm |
| Længde | 310.0 mm |
Øvrigt | |
| Oprettet på PriceRunner | 2020-11-26 |
Ovenstående oplysninger stammer fra forskellige eksterne kilder og er derfor kun vejledende. Har du opdaget noget, der ikke helt stemmer ved det her produkt? Eller har du forslag til forbedringer? Send eller .