Andre køkkenapparater
Bagemaskiner
Blendere
Brødristere
Dehydratorer
Frituregryder & Airfryere
Gasbrændere
Håndmixere
Ismaskiner
Isterningmaskiner
Juicere
Kaffekværne
Kaffemaskiner
Kødhakkere
Køkkenvægte
Madkogere
Minihakkere & Spiralizere
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Pålægsmaskiner
Røremaskiner & Foodprocessorer
Sandwichgrill
Sodavandsmaskiner
Stavblendere
Vaffeljern
Vakuumpakkere
Vandkedel

Det her AMD Radeon Radeon RX 7600 grafikkort fra Asrock kan være et godt valg, hvis du er ved at bygge en gaming PC. Clockfrekvensen er 2320 MHz. Det har 8 GB GDDR6 RAM.
Annonce
Laveste pris for Asrock Radeon RX 7600 Steel Legend HDMI 3xDP 8GB er 2.463 kr. Det er den bedste pris lige nu blandt 2 butikker.
For at maksimere grafikkortets ydeevne, bør du sikre dig, at alle dine andre komponenter er ligeså kraftfulde. Der er masser af grafikkort at vælge imellem, så sørg for at lave din research for at finde ud af, hvilket der er det rigtige for dig.
Det kan næppe argumenteres for, at AMD Radeon-grafikkort er billige, men de har en ydeevne, der kan siges at konkurrere med de fleste konkurrenter. Derudover har det 8 GB GDDR6 hukommelse.
Radeon RX 7600 Steel Legend HDMI 3xDP 8GB koster 2463.00 kr. og er et toprangeret grafikkort med hensyn til popularitet på PriceRunner. Prisen er under gennemsnittet for kategorien, hvilket gør det her grafikkort til et godt køb.
Sammenlign:
Produkt | |
|---|---|
| Produktnavn | Asrock Radeon RX 7600 Steel Legend HDMI 3xDP 8GB |
| Mærke | Asrock |
Serie | |
| AMD Radeon | Radeon RX 7600 |
| Type | AMD Radeon |
Produktegenskaber | |
| Factory Overclocked GPU | Nej |
| Køling | Aktiv |
| LHR (Lite Hash Rate) | Nej |
| Antal blæsere | 3 |
| GPU-hastighed | 2320 MHz |
| Understøtter VR (Virtual Reality) | Nej |
| GPU-hastighed turbo | 2725 MHz |
Tilslutninger | |
| PCIe version | 4.0 |
| Tilslutninger | DisplayPort, HDMI |
| Antal DisplayPort | 3 stk |
| Antal DVI | 0 stk |
| DisplayPort-Version | 2.1 |
| HDMI-version | 2.1 |
| Antal HDMI | 1 stk |
Strømforsyning | |
| Anbefalet PSU | 600W |
Display | |
|---|---|
| Opløsning (maks) | 7680x4320 pixel |
| Skærme (antal) | 4 |
Hukommelse | |
| Hukommelseskapacitet | 8 GB |
| Busbredde | 128 bit |
| Hukommelsestype | GDDR6 |
Kompatibilitet | |
| Nvidia SLI | Nej |
| DirectX | 12.0 |
| AMD Crossfire | Nej |
| NVLink | Nej |
| Vulkan | Nej |
Mål | |
| Lav profil | Nej |
| Bredde | 45.0 mm |
| Højde | 131.0 mm |
| Længde | 303.0 mm |
| Antal slots | 2.25 stk |
Øvrigt | |
| Oprettet på PriceRunner | 2023-05-27 |
Ovenstående oplysninger stammer fra forskellige eksterne kilder og er derfor kun vejledende. Har du opdaget noget, der ikke helt stemmer ved det her produkt? Eller har du forslag til forbedringer? Send eller .