Andre køkkenapparater
Bagemaskiner
Blendere
Brødristere
Dehydratorer
Frituregryder & Airfryere
Gasbrændere
Håndmixere
Ismaskiner
Isterningmaskiner
Juicere
Kaffekværne
Kaffemaskiner
Kødhakkere
Køkkenvægte
Madkogere
Minihakkere & Spiralizere
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Pålægsmaskiner
Røremaskiner & Foodprocessorer
Sandwichgrill
Sodavandsmaskiner
Stavblendere
Vaffeljern
Vakuumpakkere
Vandkedel

LD Systems DP4950 er en PA-forstærker designet til at blive brugt i større rum. At forbedre lydoplevelsen med en forstærker kan ofte gøre en stor forskel for sin musikafspilning.
Prøv fleksible betalinger med
CC Pro Shop
LD Systems PA Power Amplifier 4 x 810 W 4 Ohms
Annonce
Laveste pris for LD Systems DEEP2 4950 er 5.719 kr. Det er den bedste pris lige nu blandt 3 butikker.
Med den her pa-forstærker fra LD Systems bliver dine højtalere vækket til live. Med understøttelse af kun én forbindelse er du en smule begrænset i forhold til, hvad du kan tilslutte til denne forstærker.
Et lydanlæg med en god pa-forstærker skal ikke undervurderes, for den påvirker lyden mere, end man skulle tro. Det kan tilføjes, at den her pa-forstærker har en 490-watt udgang ved 8 ohm. Denne forstærker har muligvis ikke de mest almindelige typer porte, så sørg for, at de fungerer sammen med dine andre enheder.
Hvis du sammenligner priser for LD Systems DP4950 på PriceRunner, vil du se, at den laveste pris lige nu er 5719.00 kr. Den er også en af de allermest populære modeller. Hvis vi sammenligner gennemsnitspriser for alle produkter i denne kategori, så har denne model en pris, der er under gennemsnittet, hvilket kan være godt for dig med et budget.
Sammenlign:
Produkt | |
|---|---|
| Produktnavn | LD Systems DEEP2 4950 |
| Mærke | LD Systems |
Type | |
| Rørforstærker | Nej |
| Bærbar | Nej |
| Type PA-forstærker | PA multikanalforstærker |
| Forstærkertype | PA-forstærker |
Produktegenskaber | |
| Farve | Sort |
Billede | |
| Opskalering af billede | Nej |
| QMS | Nej |
| VRR | Nej |
| HDR | Nej |
| 3D | Nej |
| ALLM | Nej |
Tilslutninger | |
| Tilslutninger | XLR/6.3 mm Jack Combo |
| Antal højttalerterminaler | 4 stk |
| Udgange | Speakon, XLR |
Display | |
| Display | Nej |
Watt | |
| Effekt pr. kanal (8 ohm) | 490 W |
| Effekt pr. kanal (4 ohm) | 810 W |
Lyd | |
| Forstærkerklasse | H |
Egenskaber | |
|---|---|
| Multizone | Nej |
| Fjernbetjening | Nej |
| Automatisk højttalerkalibrering | Nej |
| Indbygget DAC | Nej |
| Kan brokobles | Nej |
| App-styring | Nej |
| DSP | Nej |
| Stemmestyring | Nej |
| ARC | Nej |
Trådløst | |
| Bluetooth | Nej |
| WI-FI | Nej |
Strømkilde | |
| Energikilde | Elnet |
Mål | |
| Højde | 8.8 cm |
| Dybde | 35.0 cm |
| Bredde | 48.3 cm |
| Vægt | 19.6 kg |
Øvrigt | |
| Oprettet på PriceRunner | 2010-05-19 |
Ovenstående oplysninger stammer fra forskellige eksterne kilder og er derfor kun vejledende. Har du opdaget noget, der ikke helt stemmer ved det her produkt? Eller har du forslag til forbedringer? Send eller .