Andre køkkenapparater
Bagemaskiner
Blendere
Brødristere
Dehydratorer
Frituregryder & Airfryere
Gasbrændere
Håndmixere
Ismaskiner
Isterningmaskiner
Juicere
Kaffekværne
Kaffemaskiner
Kødhakkere
Køkkenmaskiner & Foodprocessorer
Køkkenvægte
Madkogere
Minihakkere & Spiralizere
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Pålægsmaskiner
Sandwichgrill
Sodavandsmaskiner
Stavblendere
Vaffeljern
Vakuumpakkere
Vandkedel

Grillmad er altid lækkert - perfekt når der skal hygges med familien. Har du god plads til en gasgrill, så er den her model god, da den er stor nok til at grille mad til 5-8 person
Prøv fleksible betalinger med
Annonce
Laveste pris for Broil King Regal 420 er 13.499 kr. Det er den bedste pris lige nu blandt 2 butikker.
Kan du godt lide at grille, men synes du, at det er lidt besværligt? Så er en gasgrill lige noget for dig. Med en gasgrill er du klar til at grille næsten med det samme og det er nemt at styre temperaturen op og ned efter behov.
Er du typen, der griller året rundt og laver hele middagen på gillen? Så er den her grill måske noget for dig. Med et grillområde, der er 64 cm bredt og 48 cm dybt, burde det være stort nok til både kød, grøntsager og brød.
Regal 420 fra Broil King er en grill til indbygning, så den skal monteres, når du modtager den. Gasgrillen har 4 brændere, som er en meget almindelig størrelse grill, der passer godt til de fleste.
Grilloverfalden er lavet af støbejern, og det er perfekt til at lave flotte stegestreger. Det skyldes at støbejern er godt til at modtage og afgive varme. Derfor er støbejern også godt til grills, der ikke kan blive så varme.
Lige nu er det her en rigtig populær gasgrill på PriceRunner og nu kan den fås til en pris fra 13499.00 kr. Prisen er over gennemsnittet for kategorien, hvilket i kombination med alle funktionerne gør den her gasgrill til et premiumprodukt.
Sammenlign:
Produkt | |
|---|---|
| Produktnavn | Broil King Regal 420 |
| Mærke | Broil King |
| Type | Gasgrill |
Mål | |
| Højde | 63.0 cm |
| Bredde | 79.0 cm |
| Dybde | 69.0 cm |
| Bredde grilloverflade | 64.0 cm |
| Dybde grilloverflade | 48.0 cm |
Øvrigt | |
| Oprettet på PriceRunner | 2021-05-12 |
Produktegenskaber | |
|---|---|
| Type | Indbygget |
| Farve | Sort, Sølv |
| Funktioner | Fedtopsamler, Låg, Termometer, Varmholdningsflade |
| Type brænder | Bundbrænder |
| Hovedbrændereffekt | 3.3 kW |
| Type grilloverflade | Vendbar |
| Materiale grilloverflade | Støbejern |
| Materiale bærende konstruktion | Emalje, Stål |
| Antal hovedbrændere | 4 stk |
| Låg | Lukket låg |
| Sidebord | Uden |
| Samlet effekt (gas) | 13.2 kW |
Ovenstående oplysninger stammer fra forskellige eksterne kilder og er derfor kun vejledende. Har du opdaget noget, der ikke helt stemmer ved det her produkt? Eller har du forslag til forbedringer? Send eller .