Andre køkkenapparater
Bagemaskiner
Blendere
Brødristere
Dehydratorer
Frituregryder & Airfryere
Gasbrændere
Håndmixere
Ismaskiner
Isterningmaskiner
Juicere
Kaffekværne
Kaffemaskiner
Kødhakkere
Køkkenmaskiner & Foodprocessorer
Køkkenvægte
Madkogere
Minihakkere & Spiralizere
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Pålægsmaskiner
Sandwichgrill
Sodavandsmaskiner
Stavblendere
Vaffeljern
Vakuumpakkere
Vandkedel

Energimærket er ikke det bedste, men det er ikke dårligt. Meget praktisk har den indbygget tørretumbler. Skal du udskifte vaskemaskinen, sker det nemt, da den er fritstående.
Prøv fleksible betalinger med
Annonce
Annonce
Laveste pris for AEG LWR722O84G er 6.899 kr. Det er den bedste pris lige nu blandt 9 butikker.
Hvis du bor i lejlighed, har du måske adgang til et vaskerum, men du kan ikke benægte, at det ville være dejligt at have din egen vaskemaskine. Denne maskines klassiske frontbetjente design gør den meget nem at håndtere. Du kan også bruge toppen af maskinen til opbevaring.
Maskinen har et normalt støjniveau under centrifugering (72 dB). Vaskemaskinen er en fritstående model, som giver dig mere fleksibilitet med hensyn til, hvor den skal placeres.
AEG LWR722O84G kan rumme en masse vasketøj takket være dens kapacitet på otte kg, et godt valg til den større husholdning. Den her model har en energiklasse på D, så det er ikke den mest energieffektive vaskemaskine på markedet
Det her er en af de mest populære vaskemaskiner på PriceRunner og den fås lige nu til en pris fra 6899.00 kr. Prisen er over gennemsnittet for kategorien, hvilket i kombination med dens funktioner gør denne vaskemaskine til et premium produkt.
Sammenlign:
Produkt | |
|---|---|
| Produktnavn | AEG LWR722O84G |
| Mærke | AEG |
| Produkttype | Vaske- & Tørremaskine |
Produktegenskaber | |
| Energiklasse | D |
| Lydniveau (centrifugering) | 72 dB |
| Front- eller topbetjent | Frontbetjent |
| Støjniveauklasse | A |
| Centrifugeringsklasse | B |
| Tørrekapacitet | 5.0 kg |
| Placering | Fritstående |
| Farve | Hvid |
| Vaskekapacitet | 8.0 kg |
| Vaskeklasse | A |
Strømkilde | |
| Spænding | 230.0 V |
Egenskaber | |
|---|---|
| Centrifugeringshastighed | 1400 rpm |
| Egenskaber | Dampfunktion |
Forbrug | |
| Energiforbrug pr. 100 cykler | 42.0 kW/h |
| Energiforbrug pr. 100 vaske-/tørrecyklusser | 265.0 kW/h |
| Energiklasse (vask & tørring) | D |
Vandforbrug | |
| Vandforbrug pr. cyklus | 42.0 L |
| Vandforbrug pr. vask/tørrecyklus | 64.0 L |
Mål | |
| Bredde | 59.7 cm |
| Højde | 84.7 cm |
| Dybde | 57.6 cm |
| Standardbredde | 60 cm |
Øvrigt | |
| Oprettet på PriceRunner | 2023-03-29 |
Ovenstående oplysninger stammer fra forskellige eksterne kilder og er derfor kun vejledende. Har du opdaget noget, der ikke helt stemmer ved det her produkt? Eller har du forslag til forbedringer? Send eller .