Andre køkkenapparater
Bagemaskiner
Blendere
Brødristere
Dehydratorer
Frituregryder & Airfryere
Gasbrændere
Håndmixere
Ismaskiner
Isterningmaskiner
Juicere
Kaffekværne
Kaffemaskiner
Kødhakkere
Køkkenvægte
Madkogere
Minihakkere & Spiralizere
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Pålægsmaskiner
Røremaskiner & Foodprocessorer
Sandwichgrill
Sodavandsmaskiner
Stavblendere
Vaffeljern
Vakuumpakkere
Vandkedel

Prøv fleksible betalinger med
Laveste pris for Philips 55PUS7956 er 4.799 kr.. Det er den bedste pris lige nu hos 1 butik.
55PUS7956/12 har en opløsning på 3.840x2.160 (4K Ultra HD). Funktionerne og teknikken er til for at frembringe det bedste billede. TV'et er udstyret med mange tilslutningsmuligheder til blu-ray afspillere og digitalbokse.
Denne model fra Philips er et 55-tommer LED TV som har en opløsning på 3.840x2.160 (4K Ultra HD). HDR giver et større farvespektrum og en klarere definition mellem sort og hvid.
Det her TV har 4 HDMI-tilslutninger og 2 USB A-porte, så der er mange indgange til for eksempel medieafspillere og blu-ray afspillere. Dette er et smart TV, hvilket betyder, at det kan tilkobles et netværk dertil har TV'et allerede forudinstallerede apps til streaming og så videre.
Her er et TV, som måske ikke har de seneste nye funktioner, men det kan sikkert imødekomme dine krav. Dette TV har fået gode anmeldelser fra næsten alle, der har testet det.
Sammenlign:
Produkt | |
|---|---|
| Produktnavn | Philips 55PUS7956 |
| Mærke | Philips |
Produktegenskaber | |
| Skærmstørrelse | 55.0 " |
| Styresystem | Android TV |
| Energiklasse HDR | G |
| Farve | Sølv |
| Energiklasse | G |
| Opdateringshastighed | 60 Hz |
Billede | |
| ALLM | Nej |
| Billedforhold | 16:9 |
| HFR | Nej |
| WCG | Nej |
| Billedforbedringsteknologi | Ja |
| Local dimming | Nej |
| Understøttede billedfiler | JPEG/JPG, BMP, GIF, PNG |
| HDR | Ja |
| 3D | Nej |
| Skærmteknologi | LED |
| HDR-type | HLG, HDR10, HDR10+, Dolby Vision |
| Understøttede videofiler | HEVC/H.265, Matroska (MKV), MPEG2, AVI, MPEG4, VP9, AVC/H.264, MPEG1 |
| VRR | Nej |
Egenskaber | |
| ARC | ARC |
| Funktioner | Ambient, HbbTV Support |
| Smart TV | Ja |
| Ambient | Ja |
Tilslutninger | |
| Antal USB-A | 2 stk |
| MHL | Nej |
| Tilslutninger | 3.5 mm Jack, RJ45 (LAN), USB-A, Optisk S/PDIF, HDMI |
| CEC | Ja |
| HDCP-version | 2,3 |
| Antal HDMI | 4 stk |
Display | |
|---|---|
| Skærmopløsning | 3840x2160 (4K Ultra HD) |
Design | |
| Skærmform | Flad |
Forbrug | |
| Energiforbrug (standby) | 0.3 W |
Tuner | |
| TV-modtager | Digitalt |
| CI/CA | CI+ |
| Digital tuner | DVB-T2, DVB-C, DVB-S2, DVB-S, DVB-T |
Lyd | |
| Surround Sound-formater | Dolby Atmos |
| Højttalereffekt (total) | 20 W |
| Højttalertype | Stereo |
| Lydfilformater | MP3, AAC, WMA, WAV |
Trådløst | |
| NFC | Nej |
| Bluetooth | Ja |
| Trådløs & Streaming | Miracast |
| Smart Home System | Google Home |
| WI-FI | Ja |
| WiFi-standard | Wi-Fi 4 (802.11n) |
Kompatibilitet | |
| VESA-beslag | Ja |
| VESA-mål | 200x300 mm |
Mål | |
| Højde (med stativ) | 73.66 cm |
| Vægt (uden stativ) | 14.2 kg |
| Højde (uden stativ) | 70.96 cm |
| Dybde (med stativ) | 25.58 cm |
| Bredde | 123.12 cm |
| Vægt (med stativ) | 14.4 kg |
| Dybde (uden stativ) | 7.94 cm |
Øvrigt | |
| Oprettet på PriceRunner | 2021-06-28 |
Ovenstående oplysninger stammer fra forskellige eksterne kilder og er derfor kun vejledende. Har du opdaget noget, der ikke helt stemmer ved det her produkt? Eller har du forslag til forbedringer? Send eller .