Andre køkkenapparater
Bagemaskiner
Blendere
Brødristere
Dehydratorer
Frituregryder & Airfryere
Gasbrændere
Håndmixere
Ismaskiner
Isterningmaskiner
Juicere
Kaffekværne
Kaffemaskiner
Kødhakkere
Køkkenvægte
Madkogere
Minihakkere & Spiralizere
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Pålægsmaskiner
Røremaskiner & Foodprocessorer
Sandwichgrill
Sodavandsmaskiner
Stavblendere
Vaffeljern
Vakuumpakkere
Vandkedel

Prøv fleksible betalinger med
Laveste pris for LG 55UQ8100 er 5.999 kr.. Det er den bedste pris lige nu hos 1 butik.
Denne model fra LG er et 55-tommer LED TV med en opløsning på 3,840x2160 (4K Ultra HD). HDR giver et større farvespektrum og en klarere definition mellem sort og hvid.
Det her TV har 3 HDMI indgange og 2 USB-porte så der er godt med indgange til blandt andet medieafspillere og blu-ray afspillere. Dette TV er smart, hvilket betyder, at det kan tilkobles et netværk via wi-fi og det leveres med forudinstallerede apps til streaming og så videre.
For at få surround sound kan man tilslutte et optisk kabel mellem TV'et og til blandt andet en forstærker til hjemmebiograf.
Hvis du ikke søger det absolut nyeste indenfor TV, er dette TV sikkert noget for dig. Dette TV har desværre ikke fået så mange anmeldelser endnu, og det er derfor svært at give et bud på, hvad gennemsnittet mener om det.
Sammenlign:
Produkt | |
|---|---|
| Produktnavn | LG 55UQ8100 |
| Mærke | LG |
Produktegenskaber | |
| Skærmstørrelse | 55.0 " |
| Lanceringsår | 2022 |
| Styresystem | webOS |
| Farve | Sort |
| Energiklasse | G |
| Opdateringshastighed | 60 Hz |
Billede | |
| ALLM | Ja |
| Baggrundsbelyst LED | Ja |
| Billedforhold | 16:9 |
| HFR | Nej |
| WCG | Nej |
| Billedforbedringsteknologi | Ja |
| Local dimming | Nej |
| Understøttede billedfiler | JPEG/JPG |
| HDR | Ja |
| 3D | Nej |
| Skærmteknologi | LED |
| HDR-type | HLG, HDR10 |
| Understøttede videofiler | HEVC/H.265, AVI, WMV9 HD (VC-1), VP9, AVC/H.264, Xvid |
| VRR | Nej |
| Kantbelyst LED | Nej |
Egenskaber | |
| Stemmestyring | Ja |
| ARC | eARC |
| Funktioner | Time-shift, Optagefunktion via USB (PVR) |
| Stemmeassistent | Amazon Alexa, LG ThinQ, Google Assistant |
| Smart TV | Ja |
| Ambient | Nej |
Display | |
| Skærmopløsning | 3840x2160 (4K Ultra HD) |
Design | |
| Skærmform | Flad |
Forbrug | |
| Energiforbrug (standby) | 0.5 W |
Tilslutninger | |
|---|---|
| Antal USB-A | 2 stk |
| MHL | Nej |
| Tilslutninger | RJ45 (LAN), USB-A, Optisk S/PDIF, HDMI |
| CEC | Ja |
| Antal HDMI | 3 stk |
Trådløst | |
| Bluetooth | Ja |
| Trådløs & Streaming | AirPlay 2 |
| Smart Home System | Apple HomeKit |
| WI-FI | Ja |
| WiFi-standard | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
Tuner | |
| TV-modtager | Digitalt |
| CI/CA | CI+ |
| Digital tuner | DVB-T2, DVB-C, DVB-S2, DVB-S, DVB-T |
| CI+ version | 1,4 |
Lyd | |
| Surround Sound-formater | Dolby Digital |
| Højttalereffekt (total) | 20 W |
| Højttalertype | Stereo |
| Lydfilformater | MP3, AAC, WMA, WAV (PCM) |
Kompatibilitet | |
| VESA-beslag | Ja |
| VESA-mål | 300x300 mm |
Mål | |
| Højde (med stativ) | 78.7 cm |
| Vægt (uden stativ) | 14.0 kg |
| Højde (uden stativ) | 71.5 cm |
| Dybde (med stativ) | 26.0 cm |
| Bredde | 123.5 cm |
| Vægt (med stativ) | 15.4 kg |
| Dybde (uden stativ) | 5.7 cm |
Øvrigt | |
| Oprettet på PriceRunner | 2022-06-29 |
Ovenstående oplysninger stammer fra forskellige eksterne kilder og er derfor kun vejledende. Har du opdaget noget, der ikke helt stemmer ved det her produkt? Eller har du forslag til forbedringer? Send eller .