• Black Friday
  • Tilbud
  • Guides
  • Om os
  • Tilbud
Hjem & Husholdning
Køkkenapparater

Hudpleje

Hudpleje er vigtigt for din daglige rutine og velvære. Hos PriceRunner hjælper vi dig med at finde de bedste produkter til dine behov. Brug vores nyttige kategorifiltre til nemt at navigere og vælge blandt tusindvis af produkter. Du kan sortere efter pris, mærke, ingredienser og meget mere. Læs brugeranmeldelser for at få indsigt i andres erfaringer. Vores sammenligningsfunktion gør det let at se forskelle mellem produkter, så du kan træffe den rigtige beslutning. Uanset om du søger ansigtscreme, serum eller renseprodukter, guider vi dig til det rette valg. Spar tid og penge ved at bruge vores tjeneste til din hudpleje shopping.

Prøv fleksible betalinger medKlarnaLær hvordan

Filtrer
  • Hudpleje
  • Ansigtspleje
  • Kropspleje
  • Solcremer & Selvbrunere
  • Læbepleje
  • Fodpleje
  • Håndpleje
  • Gaveæsker & Sæt
Produktegenskaber
Mål

1000+ produkter

Vis som tabel
Hudpleje Arya Laya Carrot Oil 30ml
Arya Laya Carrot Oil 30ml
Serum & Ansigtsolie, Plejende, Vitaminer
74 kr.
2.481,00 kr./L
1 butik
Hudpleje Clarins Mask SOS Hydra 15ml
Clarins Mask SOS Hydra 15ml
Ansigtsmaske, Genfugtende, Hyaluronsyre
60 kr.
4.000,00 kr./L
Ikke på lager
Hudpleje InnovaGoods 3-i-1 dobbelthage massager
InnovaGoods 3-i-1 dobbelthage massager
Bodylotion, Genfugtende, Plejende, Duft
329 kr.
Ikke på lager
Hudpleje Gold Bond Ultimate Cream Radiance Renewal 5.5oz Tube
Gold Bond Ultimate Cream Radiance Renewal 5.5oz Tube
Fugtighedscreme, Beroligende, Genfugtende, Uden parabener
503 kr.
1 butik
Hudpleje No7 Lift & Luminate Triple Action Day Cream SPF15+ 50ml
No7 Lift & Luminate Triple Action Day Cream SPF15+ 50ml
Dagcreme, Glans, Regenererende, Udglattende, Opstrammende, Genfugtende, Anti-age, Anti-pollution, SPF, Hyaluronsyre, Peptider, Retinol, Vitamin C, Collagen, Sheasmør
255 kr.
5.100,00 kr./L
Ikke på lager
Hudpleje Jurlique Balancing Day Care Cream 125ml
Jurlique Balancing Day Care Cream 125ml
Fugtighedscreme, Genfugtende, Udglattende, Blødgørende, Anti-pollution, Plejende, Dermatologisk testet, Uden parabener, Fri for mineralsk olie, Sheasmør
455 kr.
3.640,00 kr./L
Ikke på lager
Hudpleje Victoria's Secret Coconut Milk Rose Fragrance Lotion 236ml 236ml
Victoria's Secret Coconut Milk Rose Fragrance Lotion 236ml 236ml
Bodylotion, Genfugtende
625 kr.
2.648,00 kr./L
1 butik
Hudpleje Soap & Glory Call of Fruity Hydrating Hand Cream
Soap & Glory Call of Fruity Hydrating Hand Cream
Håndcreme, Plejende
65 kr.
Ikke på lager
Soap & Glory Pleje Fugtighedspleje Hydrating Body Butter 300ml
Soap & Glory Pleje Fugtighedspleje Hydrating Body Butter 300ml
Bodylotion, Blødgørende, Plejende, Genfugtende, Duft
135 kr.
450,00 kr./L
Ikke på lager
Purederm Vegan Vitamin Sheet Mask
Purederm Vegan Vitamin Sheet Mask
Sheet mask, Genfugtende
25 kr.
Ikke på lager
Frezyderm Sun Screen Color Velvet Face SPF30 50ml
Frezyderm Sun Screen Color Velvet Face SPF30 50ml
Solcreme til ansigtet, UVA-beskyttelse, SPF, UVB-beskyttelse, Vandafvisende
205 kr.
4.100,00 kr./L
Ikke på lager
Molton Brown Håndcreme Pink Pepperpod 40 ml 40ml
Molton Brown Håndcreme Pink Pepperpod 40 ml 40ml
Håndcreme, Genfugtende, Plejende, Blødgørende, Duft
113 kr.
2.825,00 kr./L
Ikke på lager
AmLactin 7.9 Oz. Restoring Body Lotion No Color
AmLactin 7.9 Oz. Restoring Body Lotion No Color
Bodylotion, Genfugtende, Udglattende, Blødgørende, Dermatologisk testet, Uden parabener, Ceramider
584 kr.
1 butik
Gold Bond Unscented Psoriasis Relief Cream 4oz
Gold Bond Unscented Psoriasis Relief Cream 4oz
Fugtighedscreme, 1stk, Genfugtende, Beroligende, Anti-age
344 kr.
1 butik
Avalon Organics Vitamin C Gelcreme Fugtighedsmiddel 1.7 oz
Avalon Organics Vitamin C Gelcreme Fugtighedsmiddel 1.7 oz
Fugtighedscreme, Anti-age, Genfugtende, Dermatologisk testet, Uden parabener, Vitamin C, Vitaminer
663 kr.
1 butik
Scottish Fine Soaps Men's Grooming Thistle & Black Pepper Hand Cream 150ml
Scottish Fine Soaps Men's Grooming Thistle & Black Pepper Hand Cream 150ml
Håndcreme, Genfugtende, Dermatologisk testet, Sheasmør
115 kr.
767,00 kr./L
Ikke på lager
AmLactin Rapid Relief Restoring Cream, 12.5 oz CVS
AmLactin Rapid Relief Restoring Cream, 12.5 oz CVS
Bodylotion, Eksfolierende, Genfugtende, Uden parabener, AHA-syre, Ceramider
722 kr.
2.123,00 kr./kg
1 butik
DII European Soaps Aloe Face And Body Cream 200ml
DII European Soaps Aloe Face And Body Cream 200ml
Bodylotion, Genfugtende, Beroligende, Aloe vera
400 kr.
2.002,00 kr./L
1 butik
Cuccio Butter Lavender & Chamomile 237g
Cuccio Butter Lavender & Chamomile 237g
Bodylotion, Genfugtende, Beroligende, Udglattende, Antioxidanter
627 kr.
1 butik
Pond's Cream Dry Skin 3.9 oz
Pond's Cream Dry Skin 3.9 oz
Fugtighedscreme, Genfugtende, Dermatologisk testet, Hyaluronsyre
480 kr.
1 butik
Nivea Cellular Luminous 630 anti-pigment tonet Fluid LSF 20 5173.75 DKK/1 l 40ml
Nivea Cellular Luminous 630 anti-pigment tonet Fluid LSF 20 5173.75 DKK/1 l 40ml
Ansigtscreme, Anti-age, Genfugtende, SPF
141 kr.
3.517,00 kr./L
1 butik
Cuccio Hydrating Butter Coconut & White Ginger 113g
Cuccio Hydrating Butter Coconut & White Ginger 113g
Bodylotion, Blødgørende, Beroligende, Glans, Udglattende, Genfugtende, Duft, Aloe vera, Vitamin E
303 kr.
1 butik
Purederm Vegan Aloe Sheet Mask
Purederm Vegan Aloe Sheet Mask
Sheet mask, Beroligende, Genfugtende
25 kr.
Ikke på lager
Isdin Foto Ultra 100 Spot Prevent Fusion Fluid SPF50 50ml
Isdin Foto Ultra 100 Spot Prevent Fusion Fluid SPF50 50ml
Solcreme til ansigtet, UVA-beskyttelse, SPF, UVB-beskyttelse, Vandafvisende, Hyaluronsyre
306 kr.
6.120,00 kr./L
1 butik
diego dalla palma Astaxantina Concentrated Antioxidant Serum-oil 30ml
diego dalla palma Astaxantina Concentrated Antioxidant Serum-oil 30ml
Dagserum, Genfugtende
443 kr.
14.767,00 kr./L
Ikke på lager
Burt's Bees Lip Shimmer Plum
Burt's Bees Lip Shimmer Plum
Læbepomade, Genfugtende, Blødgørende, Plejende, Uden parabener
79 kr.
Ikke på lager
Hive After Wax Treatment Lotion Sensitive Skin 400ml
Hive After Wax Treatment Lotion Sensitive Skin 400ml
Bodylotion
112 kr.
280,00 kr./L
1 butik
Badger Kids Mineral Sunscreen Cream SPF40 87ml
Badger Kids Mineral Sunscreen Cream SPF40 87ml
Solcreme, Plejende, Genfugtende, Duft, UVB-beskyttelse, UVA-beskyttelse, SPF
477 kr.
5.484,00 kr./L
1 butik
Laura Mercier Tinted Moisturizer Light Revealer Natural Skin Illuminator SPF30 1W1 Porcelain 50ml
Laura Mercier Tinted Moisturizer Light Revealer Natural Skin Illuminator SPF30 1W1 Porcelain 50ml
Fugtighedscreme, 1stk, Genfugtende, Glans, Anti-pollution, Udglattende, Tonet, SPF, Antioxidanter, Vitaminer, Squalane
871 kr.
17.411,00 kr./L
1 butik
Earth Therapeutics Organic Cotton Exfoliating Hydro Sponge Rectangular
Earth Therapeutics Organic Cotton Exfoliating Hydro Sponge Rectangular
Bodyscrub, 1stk, Glans, Udglattende, Dybderensende, Eksfolierende, Dermatologisk testet
308 kr.
1 butik
Klapp Clean & Active Tonic Without Alcohol 250ml
Klapp Clean & Active Tonic Without Alcohol 250ml
Skintonic, Beroligende, Alkoholfri
165 kr.
660,00 kr./L
1 butik
Heritage Store Heritage Store Egyptian Gold Butter 4 Oz
Heritage Store Heritage Store Egyptian Gold Butter 4 Oz
Bodylotion, Genfugtende, Plejende, Blødgørende, Uden parabener, Ikke-komedogen, Duft
501 kr.
1 butik
Stridex Maximum Alkoholfri Bløde Touch Pads 90
Stridex Maximum Alkoholfri Bløde Touch Pads 90
Acnebehandling, 90stk, Dybderensende, Anti-blemish
241 kr.
1 butik
Kai Hand Cream
Kai Hand Cream
Håndcreme, Genfugtende, Plejende, Uden parabener, Sheasmør
482 kr.
8.497,00 kr./kg
1 butik
Blistex Dyb Fornyelse Lip Protectant Sol SPF 15 0.13 oz
Blistex Dyb Fornyelse Lip Protectant Sol SPF 15 0.13 oz
Læbepomade, Genfugtende, Anti-age, SPF, Hyaluronsyre
102 kr.
1 butik
L'Occitane Verbena Body Lotion 250ml
L'Occitane Verbena Body Lotion 250ml
Bodylotion, Udglattende, Plejende, Genfugtende, Duft, Sheasmør, Antioxidanter, Vitamin E
235 kr.
940,00 kr./L
Ikke på lager
Zion Health Glycolic Acid Mask Anti-Wrinkle Treatment
Zion Health Glycolic Acid Mask Anti-Wrinkle Treatment
Ansigtsmaske, Anti-age, Glykolsyre
433 kr.
1 butik
Earth Harbor Nymph Nectar Superfruit Radiance Balm 30ml
Earth Harbor Nymph Nectar Superfruit Radiance Balm 30ml
Fugtighedscreme, Plejende, Genfugtende, Beroligende, Glans, Udglattende, Uden parabener, Antioxidanter, Vitamin C
235 kr.
7.833,00 kr./L
Ikke på lager
Aloe Up Kids Sunscreen Lotion SPF50 177ml
Aloe Up Kids Sunscreen Lotion SPF50 177ml
Solcreme til kroppen, Genfugtende, Anti-age, UVA-beskyttelse, Ikke-komedogen, UVB-beskyttelse, SPF, Alkoholfri, Vandafvisende, Uden parabener, Aloe vera
462 kr.
2.609,00 kr./L
1 butik
HoliFrog Kosi Multi-Acid Recharging Mask 60ml
HoliFrog Kosi Multi-Acid Recharging Mask 60ml
Lermaske, Udglattende, Eksfolierende, Beroligende
473 kr.
7.875,00 kr./L
Ikke på lager
Optrex Actimist Eye Spray 10Ml
Optrex Actimist Eye Spray 10Ml
589 kr.
1 butik
Avalon Organics Vitamin C Cleanser Gel, 6 fl.oz
Avalon Organics Vitamin C Cleanser Gel, 6 fl.oz
Rensecreme & Rensegel, Beroligende, Glans, Dybderensende, Genfugtende, Uden parabener, Glutenfri, Vitamin C, Antioxidanter, Aloe vera
354 kr.
1 butik
Lancaster Sun Sport Invisible Face Gel SPF30 50ml
Lancaster Sun Sport Invisible Face Gel SPF30 50ml
Solcreme til ansigtet, Genfugtende, Beroligende, Reparerende, UVA-beskyttelse, Vandafvisende, SPF, UVB-beskyttelse
238 kr.
4.760,00 kr./L
1 butik
Madara Time Miracle Wrinkle Resist Eye Cream 20ml
Madara Time Miracle Wrinkle Resist Eye Cream 20ml
Øjencreme, Anti-age, Udglattende, Dermatologisk testet, Uden parabener, Glutenfri, Sheasmør, Hyaluronsyre
314 kr.
15.698,00 kr./L
Ikke på lager
Annemarie Börlind Anti-Puff Eye Serum 15ml
Annemarie Börlind Anti-Puff Eye Serum 15ml
Øjenserum, Anti-age, Opstrammende, Beroligende
209 kr.
13.933,00 kr./L
Ikke på lager
The Inkey List Mandelic Acid Treatment 15ml
The Inkey List Mandelic Acid Treatment 15ml
Dagserum, Genfugtende, Udglattende, Glans, Anti-age, Eksfolierende, Salicylsyre, AHA-syre
99 kr.
6.600,00 kr./L
Ikke på lager
Dr. Scholl's Severe Cracked Heel Balm 70g
Dr. Scholl's Severe Cracked Heel Balm 70g
Fodcreme, Genfugtende, Dermatologisk testet, Sheasmør
336 kr.
1 butik
Eucerin Advanced Repair Body Cream 8 Oz
Eucerin Advanced Repair Body Cream 8 Oz
Bodylotion, 1stk, Reparerende, Genfugtende, Beroligende, Uden parabener, Dermatologisk testet, Ikke-komedogen, Ceramider
340 kr.
1.498,00 kr./kg
1 butik

Hudpleje: 3 ting at overveje, før du køber

For at finde de bedste hudplejeprodukter er det vigtigt at kende din hudtype. Hudtyper kan variere fra tør, fedtet, kombineret til sensitiv. Tør hud har brug for ekstra fugtighed, mens fedtet hud kræver produkter, der kontrollerer overskydende olie. Hvis du har kombineret hud, skal du vælge produkter, der balancerer forskellige behov i ansigtet. For sensitiv hud anbefaler vi milde og hypoallergeniske produkter. Ved at identificere din hudtype kan du vælge de mest effektive produkter.

At forstå ingredienserne i hudplejeprodukter kan hjælpe dig med at undgå irritationer og maksimere fordelene. Kig efter aktive ingredienser som hyaluronsyre for fugt eller salicylsyre til acnebehandling. Undgå skrappe kemikalier som sulfater og parabener, hvis du har sensitiv hud. Vi foreslår også at holde øje med naturlige ingredienser som aloe vera og kamille, der beroliger huden.

Før du køber hudplejeprodukter er det en god idé at sammenligne priser og læse anmeldelser fra andre brugere. PriceRunner giver dig mulighed for at se forskellige forhandlere og deres priser på samme produkt, så du kan finde det bedste tilbud. Anmeldelser kan give indsigt i produktets effektivitet og potentielle bivirkninger. Ved at kombinere pris- og anmeldelsesinformation kan du træffe en informeret beslutning.

HUDPLEJE

Almindelige spørgsmål

Hudpleje er produkter og rutiner designet til at forbedre og vedligeholde din huds sundhed. Det inkluderer rensning, fugtgivning og beskyttelse mod skadelige faktorer. Vælg produkter baseret på din hudtype: tør, fedtet, kombineret eller sensitiv.

Hudpleje er effektiv, når den matcher din hudtype. Identificer din hudtype ved at observere dens opførsel: tør, fedtet, kombineret eller sensitiv. Vælg produkter med ingredienser, der målretter dine specifikke behov.

Hudpleje indeholder ofte ingredienser som hyaluronsyre for fugt, salicylsyre for eksfoliering og antioxidanter for beskyttelse. Vælg ingredienser baseret på dine behov, såsom anti-aging eller aknebehandling.

Du har set 48 af 55342 produkter.
1

...

561

...

1122

1124

1126

...

1140

...

1153

Annonce

Annonce

Hudpleje

Hudpleje er en vigtig del af din daglige rutine. Uanset om du ønsker at beskytte din hud mod solen, holde den hydreret eller bekæmpe tegn på ældning, kan de rigtige produkter gøre en stor forskel. Hos PriceRunner hjælper vi dig med at finde de bedste produkter til dine behov ved at tilbyde nyttige kategorifiltre, produkt- og prissammenligninger samt brugeranmeldelser.

Solcremer & Selvbrunere

At beskytte din hud mod solens skadelige stråler er afgørende. Vores udvalg af inkluderer solcreme til ansigtet og kroppen med forskellige SPF-niveauer, UVA- og UVB-beskyttelse samt vandafvisende egenskaber. Du kan også finde dermatologisk testede solcremer uden parabener og med antioxidanter som vitamin C og E for ekstra beskyttelse.

Selvbrunere er et godt alternativ til solbadning, hvis du ønsker en sund glød uden at udsætte din hud for UV-stråling. Vælg mellem forskellige typer selvbrunerprodukter inklusiv bronzing lotions og sprays, som giver en jævn farve og samtidig plejer huden.

Ansigtspleje

Din ansigtshud har brug for særlig opmærksomhed. I vores kategori finder du alt fra rensende skintonic og eksfolierende scrubs til fugtgivende cremer og anti-age serummer. Produkter med ingredienser som hyaluronsyre, niacinamid og retinol hjælper med at holde huden hydreret, udglattet og ungdommelig.

Mange ansigtsplejeprodukter er også fri for mineralsk olie, alkoholfri og glutenfri, hvilket gør dem velegnede til sensitiv hud. Uanset om du leder efter noget beroligende eller noget der bekæmper urenheder, kan du finde det her.

Gaveæsker & Sæt

Hudpleje gaveæsker & sæt er perfekte gaver til enhver anledning. Disse sæt kombinerer flere hudplejeprodukter i én pakke, hvilket gør dem både praktiske og økonomiske. Du kan finde gaveæsker med alt fra bodylotions og håndcremer til luksuriøse ansigtsmasker og eksklusive serummer. En gaveæske er ikke kun en dejlig gave at give, men også en god måde at prøve nye produkter på.

Kropspleje

Kropspleje handler om mere end bare at holde huden ren; det handler om at pleje hele kroppen. Vores kategori inkluderer bodylotions med sheasmør, kropsolier uden parabener og genfugtende cremer specielt designet til tør hud. Mange af disse produkter indeholder naturlige ingredienser som aloe vera og vitaminer for ekstra blødgørende effekt.

For dem der ønsker anti-age kropspleje, tilbyder vi også produkter med peptider og antioxidanter for at hjælpe med at bevare hudens elasticitet.

Fodpleje

Dine fødder fortjener også opmærksomhed! Med vores udvalg af produkter kan du holde dine fødder sunde og velplejede. Fra eksfolierende scrubs til reparerende fodcremer – vi har alt hvad du behøver for at tage dig godt af dine fødder. Produkter uden parfume og parabener er ideelle for dem med sensitiv hud på fødderne.

Håndpleje

Håndpleje er essentiel i hverdagen, især hvis du ofte vasker hænder eller bruger håndsprit. I vores sektion finder du plejende håndcremer der holder dine hænder bløde og hydrerede. Ingredienser som vitamin E, sheasmør og aloe vera hjælper med at genopbygge huden på hænderne.

Læbepleje

Læberne kræver særlig pleje for at undgå tørhed og sprækker. Vores produkter inkluderer læbepomader med plejende ingredienser som hyaluronsyre, vitaminer og naturlige olier der holder læberne bløde hele dagen lang.

Sådan vælger du de rigtige hudplejeprodukter

Når du skal vælge de bedste hudplejeprodukter til dine behov, er det vigtigt at overveje din hudtype samt eventuelle specifikke behov eller problemer du måtte have:

  1. Identificér din hudtype: Er din hud tør, fedtet eller kombineret? Dette vil hjælpe dig med at vælge de rigtige produkter.
  2. Overvej særlige behov: Leder du efter noget der bekæmper akne eller noget der reducerer fine linjer?
  3. Læs anmeldelser: Brug vores brugeranmeldelser til at se hvad andre synes om produkterne.
  4. Brug filtre: Vores nyttige kategorifiltre gør det nemt at finde præcis hvad du leder efter.
  5. Sammenlign priser: Sørg for at få den bedste pris ved hjælp af vores prissammenligning funktion.

Ved at følge disse trin kan du træffe den rigtige beslutning når det kommer til valg af hudplejeprodukter.

Fordele ved naturlige ingredienser i din hudpleje

Mange moderne hudplejemærker fokuserer på naturlige ingredienser i deres formuleringer:

  • Aloe vera: Kendt for sine beroligende egenskaber.
  • Sheasmør: Meget fugtgivende.
  • Vitaminer: Antioxidanter som vitamin C hjælper med at beskytte huden mod frie radikaler.
  • Naturlige olier: Som jojobaolie eller mandelolie der nærer huden dybtgående.

Disse ingredienser kan være mindre irriterende end syntetiske alternativer og passer ofte bedre til sensitiv hud.

Hudproblemer

Hvis du oplever specifikke hudproblemer som akne, rosacea eller eksem, er det vigtigt at vælge produkter der er formuleret specielt til disse forhold:

  • Akne: Se efter produkter med salicylsyre eller benzoylperoxid.
  • Rosacea: Beroligende ingredienser som niacinamid kan hjælpe.
  • Eksem: Fugtgivende cremer uden parfume eller alkohol er ideelle.

Ved hjælp af vores tjeneste kan du finde specialiserede produkter der adresserer dine unikke behov effektivt.

Hos PriceRunner stræber vi efter at gøre din shoppingoplevelse så nem som muligt ved at tilbyde omfattende information om hver produktkategori indenfor Hudpleje samt detaljerede brugeranmeldelser. På denne måde kan du træffe den rigtige beslutning baseret på dine specifikke behov og præferencer indenfor Hudpleje området.

Inspiration

Årets konfirmationsgaver der vil gøre glad

Årets konfirmationsgaver der vil gøre glad

Af Klarna
Gave til hende

Gave til hende

Af Klarna
Quiz: Hvilken selvplejetype er du?

Quiz: Hvilken selvplejetype er du?

Af Klarna
Hverdagsluksus: Her er alt du skal bruge

Hverdagsluksus: Her er alt du skal bruge

Af Klarna

Populære søgninger i Hudpleje

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • Om os
  • Kontakt os
  • Nyhedsrum
  • Arbejd hos os

Siden 1999 har PriceRunner hjulpet millioner af besøgende med at finde de bedste produkter til de bedste priser.

PriceRunner er fuldstændig uafhængig og gratis at bruge. Vores vision er at være den, du altid kan regne med, når du sammenligner produkter og priser. I 2022 blev PriceRunner en del af Klarna.

Du kan sammenligne priser og produkter med os i:

Sverige, UK, Danmark, Norge, USA, Tyskland, Østrig, Finland, Frankrig, Irland, Italien, Holland, Spanien
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Billeder på denne hjemmeside kan være generede af AI.