Andre køkkenapparater
Bagemaskiner
Blendere
Brødristere
Dehydratorer
Frituregryder & Airfryere
Gasbrændere
Håndmixere
Ismaskiner
Isterningmaskiner
Juicere
Kaffekværne
Kaffemaskiner
Kødhakkere
Køkkenmaskiner & Foodprocessorer
Køkkenvægte
Madkogere
Minihakkere & Spiralizere
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Pålægsmaskiner
Sandwichgrill
Sodavandsmaskiner
Stavblendere
Vaffeljern
Vakuumpakkere
Vandkedel

55PUS8949 fra Philips, et TV med en LED-skærm på 55 tommer, der har en opløsning på 3.840x2.160 (4K Ultra HD).
Prøv fleksible betalinger med
ITFON, EL-Salg Vordingborg
Philips 55PUS8949/12 - UHD 4K Smart TV med Ambilight
Eller 3 betalinger af 3.663 kr./md.*
Annonce
Laveste pris for Philips 55PUS8949 er 5.499 kr. Det er den bedste pris lige nu blandt 2 butikker.
Denne model fra Philips er et 55-tommer LED TV med en opløsning på 3.840x2.160 (4K Ultra HD). Det har HDR, som giver et større farvespektrum og en klarere definition mellem sort og hvid.
Dette TV har 4 HDMI-tilslutninger og 2 USB A-porte, så der er mange indgange til blandt andet blu-ray afspillere og spillekonsoller. Dette TV er smart, hvilket betyder, at det kan tilkobles internettet og TV'et leveres med forudinstallerede apps til streaming og så videre.
Dette TV fungerer sikkert godt til formålet. Husk, at se efter, at det har de funktioner og tilslutningsmuligheder, som du har brug for. Dette TV er meget populært, og kan derfor være til glæde i mange hjem.
Sammenlign:
Produkt | |
|---|---|
| Produktnavn | Philips 55PUS8949 |
| Mærke | Philips |
Produktegenskaber | |
| Skærmstørrelse | 55.0 " |
| Styresystem | Titan OS |
| Energiklasse HDR | G |
| Farve | Grå |
| Energiklasse | F |
| Opdateringshastighed | 144 Hz |
Billede | |
| ALLM | Ja |
| HFR | Nej |
| WCG | Nej |
| Billedforbedringsteknologi | Ja |
| Local dimming | Nej |
| Understøttede billedfiler | JPEG/JPG, BMP, GIF, PNG |
| HDR | Ja |
| 3D | Nej |
| Skærmteknologi | LCD, LED |
| HDR-type | HLG, HDR10, HDR10+, Dolby Vision |
| Understøttede videofiler | HEVC/H.265, Matroska (MKV), MPEG2, AVI, MPEG4, VP9, AVC/H.264, MPEG1 |
| VRR | Ja |
| Kantbelyst LED | Nej |
Egenskaber | |
| Stemmestyring | Ja |
| ARC | ARC, eARC |
| Funktioner | Ambient, HbbTV Support |
| Stemmeassistent | Amazon Alexa |
| Smart TV | Ja |
| Ambient | Ja |
Display | |
| Skærmopløsning | 3840x2160 (4K Ultra HD) |
Design | |
| Skærmform | Flad |
Tuner | |
| TV-modtager | Digitalt |
| Digital tuner | DVB-T2, DVB-C, DVB-S2, DVB-S, DVB-T |
Forbrug | |
| Energiforbrug (standby) | 0.5 W |
Tilslutninger | |
|---|---|
| Antal USB-A | 2 stk |
| MHL | Nej |
| USB-version | USB 2.0 |
| Tilslutninger | USB-A, HDMI |
| HDMI-version | 2.0a, 2.1 |
| HDCP-version | 2,3 |
| Antal HDMI | 4 stk |
Lyd | |
| Surround Sound-formater | Dolby Atmos, DTS:X, Dolby Digital |
| Højttalereffekt (total) | 40 W |
| Højttalertype | Multikanal |
| Lydfilformater | MP3, AAC, FLAC, WAV |
Trådløst | |
| NFC | Nej |
| Bluetooth | Ja |
| Trådløs & Streaming | Miracast, DLNA |
| Smart Home System | Amazon Alexa |
| WI-FI | Ja |
| WiFi-standard | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
Kompatibilitet | |
| VESA-beslag | Ja |
| VESA-mål | 200x300 mm |
Mål | |
| Højde (med stativ) | 78.4 cm |
| Vægt (uden stativ) | 15.5 kg |
| Højde (uden stativ) | 72.0 cm |
| Dybde (med stativ) | 28.7 cm |
| Bredde | 123.0 cm |
| Vægt (med stativ) | 18.1 kg |
| Dybde (uden stativ) | 8.1 cm |
Øvrigt | |
| Oprettet på PriceRunner | 2024-05-15 |
Ovenstående oplysninger stammer fra forskellige eksterne kilder og er derfor kun vejledende. Har du opdaget noget, der ikke helt stemmer ved det her produkt? Eller har du forslag til forbedringer? Send eller .