• Black Friday
  • Tilbud
  • Guides
  • Om os
  • Tilbud
Hjem & Husholdning
Køkkenapparater

Hudpleje

Hudpleje er vigtigt for din daglige rutine og velvære. Hos PriceRunner hjælper vi dig med at finde de bedste produkter til dine behov. Brug vores nyttige kategorifiltre til nemt at navigere og vælge blandt tusindvis af produkter. Du kan sortere efter pris, mærke, ingredienser og meget mere. Læs brugeranmeldelser for at få indsigt i andres erfaringer. Vores sammenligningsfunktion gør det let at se forskelle mellem produkter, så du kan træffe den rigtige beslutning. Uanset om du søger ansigtscreme, serum eller renseprodukter, guider vi dig til det rette valg. Spar tid og penge ved at bruge vores tjeneste til din hudpleje shopping.

Prøv fleksible betalinger medKlarnaLær hvordan

Filtrer
  • Hudpleje
  • Ansigtspleje
  • Kropspleje
  • Solcremer & Selvbrunere
  • Læbepleje
  • Fodpleje
  • Håndpleje
  • Gaveæsker & Sæt
Produktegenskaber
Mål

1000+ produkter

Vis som tabel
Hudpleje Dove body Hydro plejende bodylotion 117.38 DKK/1 400ml
Dove body Hydro plejende bodylotion 117.38 DKK/1 400ml
Bodylotion, Blødgørende, Plejende, Genfugtende
30 kr.
76,00 kr./L
1 butik
Hudpleje Ziaja Natural Care Intensiv nærende creme 50ml
Ziaja Natural Care Intensiv nærende creme 50ml
Ansigtscreme, 1stk, Genfugtende, Sheasmør
32 kr.
640,00 kr./L
1 butik
Hudpleje Minus 417 Ansigtspleje Immediate Miracles Radiant Intense Cream 50ml
Minus 417 Ansigtspleje Immediate Miracles Radiant Intense Cream 50ml
Fugtighedscreme, Anti-age, Genfugtende
645 kr.
12.900,00 kr./L
1 butik
Hudpleje Minus 417 Ansigtspleje Time Control Time Reserve Night Facial Serum 50ml
Minus 417 Ansigtspleje Time Control Time Reserve Night Facial Serum 50ml
Serum & Ansigtsolie, Genfugtende, Anti-age, Beroligende, Hyaluronsyre
560 kr.
11.196,00 kr./L
1 butik
Hudpleje Babor Clean Formance Moisture Glow Cream 15ml
Babor Clean Formance Moisture Glow Cream 15ml
Fugtighedscreme, Anti-age, Genfugtende, Udglattende, Glans, Hyaluronsyre
79 kr.
5.267,00 kr./L
1 butik
Hudpleje Hagi Natural Probiotic Nourishing Body Yogurt Spicy Orange 200 ml 200ml
Hagi Natural Probiotic Nourishing Body Yogurt Spicy Orange 200 ml 200ml
Bodylotion, Plejende, Genfugtende
105 kr.
525,00 kr./L
1 butik
Hudpleje Glo Skin Beauty Hydra-Bright AHA Glow Mask 50 ml 50ml
Glo Skin Beauty Hydra-Bright AHA Glow Mask 50 ml 50ml
Ansigtsmaske, Glans
458 kr.
9.160,00 kr./L
1 butik
Hudpleje Fusion Cell C Stick Sunscreen 100 SPF 50++++++++
Fusion Cell C Stick Sunscreen 100 SPF 50++++++++
Solcreme, Genfugtende, UVB-beskyttelse, SPF, UVA-beskyttelse, Uden parabener, Antioxidanter
199 kr.
1 butik
Jardin Bohème Bohème Dufte til hende Rouge Précieux Body Lotion 200ml
Jardin Bohème Bohème Dufte til hende Rouge Précieux Body Lotion 200ml
Bodylotion, Blødgørende, Genfugtende, Duft
108 kr.
540,00 kr./L
1 butik
Dr. Oracle Antibac Derma Refining Toner 4.39 fl oz 130ml
Dr. Oracle Antibac Derma Refining Toner 4.39 fl oz 130ml
Toner, Moisturising
309 kr.
2.377,00 kr./L
1 butik
Purity Vision Vision Bio Pink Cream Universal Cream
Purity Vision Vision Bio Pink Cream Universal Cream
Ansigtscreme, Beroligende, Genfugtende, Anti-age
80 kr.
1 butik
Lip Smacker Lip Balm Coca-Cola 4g
Lip Smacker Lip Balm Coca-Cola 4g
Læbepomade, Plejende, Genfugtende
19 kr.
1 butik
Apobase Face Cream 50 ml 50ml
Apobase Face Cream 50 ml 50ml
 ,   Kosteusvoide,  , ,  Kosteuttava, Dermatologisesti Testattu,  Hyaluronihappo
82 kr.
1.640,00 kr./L
1 butik
Create It! Candy Explosion Lip Balm 3
Create It! Candy Explosion Lip Balm 3
Læbepomade, 3stk, Plejende, Genfugtende
42 kr.
1 butik
Nimue TDS Environmentally Damaged Skin, 30 Hudpleje, Ansigtspleje, Skadet Fugter, Serum 30ml
Nimue TDS Environmentally Damaged Skin, 30 Hudpleje, Ansigtspleje, Skadet Fugter, Serum 30ml
349 kr.
11.633,00 kr./L
1 butik
Revuele Hydralift Hyaluron Intensiv serum til ansigt, hals 2ml
Revuele Hydralift Hyaluron Intensiv serum til ansigt, hals 2ml
Serum & Ansigtsolie, Anti-age, Glans, Udglattende, Genfugtende, Hyaluronsyre
35 kr.
17.500,00 kr./L
1 butik
Xanitalia XanitaliaPro Aloe Vera After Treatment Oil 500ml
Xanitalia XanitaliaPro Aloe Vera After Treatment Oil 500ml
Kropsolie, 1stk, Beroligende
95 kr.
190,00 kr./L
1 butik
Goldfaden MD SEBAGH_Skin Perfecting Mask beauty mask 75ml
Goldfaden MD SEBAGH_Skin Perfecting Mask beauty mask 75ml
Ansigtsmaske, Genfugtende
271 kr.
3.613,00 kr./L
1 butik
Paula's Choice Calm Rescue & Repair Weightless Moisturizer 60ml
Paula's Choice Calm Rescue & Repair Weightless Moisturizer 60ml
Fugtighedscreme, Beroligende, Reparerende, Anti-age, Genfugtende
285 kr.
4.750,00 kr./L
1 butik
One.two.free! Daily Sun Protection Fluid SPF 50 30ml
One.two.free! Daily Sun Protection Fluid SPF 50 30ml
Solcreme
138 kr.
4.613,00 kr./L
1 butik
ByRokko Tan Mousse Selvbruner 200ml
ByRokko Tan Mousse Selvbruner 200ml
Selvbruner
149 kr.
745,00 kr./L
1 butik
Ziaja Yego Sensitiv Moisturizing Cream SPF10 50ml
Ziaja Yego Sensitiv Moisturizing Cream SPF10 50ml
Fugtighedscreme, Genfugtende
27 kr.
540,00 kr./L
1 butik
By Lyko Hydrapuff 150ml
By Lyko Hydrapuff 150ml
Ansigtscreme, Hyaluronsyre
35 kr.
1 butik
BCL Momopuri Moist Barrier Lotion 200 ml
BCL Momopuri Moist Barrier Lotion 200 ml
Bodylotion
119 kr.
595,00 kr./L
1 butik
Australian Gold RAPID TANNING INTENSIFIER ved
Australian Gold RAPID TANNING INTENSIFIER ved
Selvbruner, Blødgørende, Genfugtende, Udglattende, Plejende, Uden parabener
30 kr.
2.000,00 kr./L
1 butik
Nivea Hyaluron Cellular Filler Spf 15 Set Gavepakke L
Nivea Hyaluron Cellular Filler Spf 15 Set Gavepakke L
Gaveæske / Sæt, 2stk, Genfugtende, Anti-age, Opstrammende, Hyaluronsyre
159 kr.
1 butik
Phb Ethical Beauty Vitamin C Serum 30 ml 30ml
Phb Ethical Beauty Vitamin C Serum 30 ml 30ml
Serum & Ansigtsolie, Glans, Genfugtende, Antioxidanter
349 kr.
11.633,00 kr./L
1 butik
No strong today HyperSense Pink Power Cream 2999.00 DKK/1 50ml
No strong today HyperSense Pink Power Cream 2999.00 DKK/1 50ml
Ansigtscreme, Genfugtende
123 kr.
2.460,00 kr./L
1 butik
Korika KOREAN SKIN CARE ROUTINE Brightening set med lysende effekt
Korika KOREAN SKIN CARE ROUTINE Brightening set med lysende effekt
Gaveæske / Sæt, 2stk, Genfugtende, Glans, Hyaluronsyre
175 kr.
1 butik
Diadermine Lift+ Glow Anti-Age dagcreme 1319.00 DKK/1 L 50ml
Diadermine Lift+ Glow Anti-Age dagcreme 1319.00 DKK/1 L 50ml
Ansigtscreme
96 kr.
1.920,00 kr./L
1 butik
Swederm Face Booster Nourishing Emulsion 100 ml 100ml
Swederm Face Booster Nourishing Emulsion 100 ml 100ml
Serum & Face Oil, Nourishing, Moisturising
201 kr.
2.010,00 kr./L
1 butik
Pañpuri Awaken Glow-getter Body Massage & Body Oil
Pañpuri Awaken Glow-getter Body Massage & Body Oil
Kropsolie, Genfugtende, Hyaluronsyre
138 kr.
1 butik
Masque Me Up Foot File
Masque Me Up Foot File
Fodfil, Blødgørende
40 kr.
1 butik
Sudocrem Multi-Expert Beskyttende creme sensitiv irriteret hud
Sudocrem Multi-Expert Beskyttende creme sensitiv irriteret hud
98 kr.
1 butik
Blistex Lip Balm SPF 10 Pink 6 ml
Blistex Lip Balm SPF 10 Pink 6 ml
Læbepomade, Plejende, Blødgørende, Genfugtende
30 kr.
1 butik
Regina Almond Hjortetalg læbepomade Med mandelolie
Regina Almond Hjortetalg læbepomade Med mandelolie
Læbepomade, Plejende, Genfugtende, Blødgørende
14 kr.
1 butik
ByRokko Tan Keeper Self Tan Selvbrunercreme 200ml
ByRokko Tan Keeper Self Tan Selvbrunercreme 200ml
Selvbruner, Genfugtende
142 kr.
710,00 kr./L
1 butik
Saloos Cold Pressed Oils Extra Bio Argan Økologisk foryngende
Saloos Cold Pressed Oils Extra Bio Argan Økologisk foryngende
Kropsolie, Plejende
86 kr.
1.720,00 kr./L
1 butik
Schalcon Laim-Care Gel 20 x 0.33 ml
Schalcon Laim-Care Gel 20 x 0.33 ml
74 kr.
1 butik
BioNike Proxera Psomed 40 Exfoliating Gel 100ml
BioNike Proxera Psomed 40 Exfoliating Gel 100ml
1pcs
193 kr.
1.930,00 kr./L
Ikke på lager
Assorted Protezione Naturale Stick Labbra Nourishing Lip Balm with Shea Butter
Assorted Protezione Naturale Stick Labbra Nourishing Lip Balm with Shea Butter
Læbepomade, Plejende, Blødgørende, Genfugtende, Sheasmør
46 kr.
8.364,00 kr./L
1 butik
Beauty Made Easy Paper tube Lip balm - STRAWBERRY 5,5
Beauty Made Easy Paper tube Lip balm - STRAWBERRY 5,5
Læbepomade, Plejende, Genfugtende
20 kr.
1 butik
Bella Baby Happy 100% Organic Cotton Vatpinde 64 Stk
Bella Baby Happy 100% Organic Cotton Vatpinde 64 Stk
Vatpind
14 kr.
1 butik
Missha Time Revolution Primestem 100 Lifting Serum 50ml
Missha Time Revolution Primestem 100 Lifting Serum 50ml
Dagserum, Anti-age, Opstrammende, Collagen
314 kr.
6.283,00 kr./L
1 butik
Nacomi Scrub Light Coconut Cake 200g 200ml
Nacomi Scrub Light Coconut Cake 200g 200ml
Bodyscrub, Genfugtende, Udglattende, Blødgørende, Eksfolierende
79 kr.
395,00 kr./L
1 butik
Purity Vision Vision BIO Sheasmør 200ml
Purity Vision Vision BIO Sheasmør 200ml
Bodylotion, Genfugtende, Anti-age, Sheasmør
115 kr.
577,00 kr./L
1 butik
Dax After Sun family after sun lotion 250ml
Dax After Sun family after sun lotion 250ml
Aftersun
54 kr.
216,00 kr./L
1 butik
Filorga GIFTSET HYDRA-HYAL julegavesæt til intensiv fugt
Filorga GIFTSET HYDRA-HYAL julegavesæt til intensiv fugt
Gaveæske / Sæt, Genfugtende, Hyaluronsyre
369 kr.
1 butik

Hudpleje: 3 ting at overveje, før du køber

For at finde de bedste hudplejeprodukter er det vigtigt at kende din hudtype. Hudtyper kan variere fra tør, fedtet, kombineret til sensitiv. Tør hud har brug for ekstra fugtighed, mens fedtet hud kræver produkter, der kontrollerer overskydende olie. Hvis du har kombineret hud, skal du vælge produkter, der balancerer forskellige behov i ansigtet. For sensitiv hud anbefaler vi milde og hypoallergeniske produkter. Ved at identificere din hudtype kan du vælge de mest effektive produkter.

At forstå ingredienserne i hudplejeprodukter kan hjælpe dig med at undgå irritationer og maksimere fordelene. Kig efter aktive ingredienser som hyaluronsyre for fugt eller salicylsyre til acnebehandling. Undgå skrappe kemikalier som sulfater og parabener, hvis du har sensitiv hud. Vi foreslår også at holde øje med naturlige ingredienser som aloe vera og kamille, der beroliger huden.

Før du køber hudplejeprodukter er det en god idé at sammenligne priser og læse anmeldelser fra andre brugere. PriceRunner giver dig mulighed for at se forskellige forhandlere og deres priser på samme produkt, så du kan finde det bedste tilbud. Anmeldelser kan give indsigt i produktets effektivitet og potentielle bivirkninger. Ved at kombinere pris- og anmeldelsesinformation kan du træffe en informeret beslutning.

HUDPLEJE

Almindelige spørgsmål

Hudpleje er produkter og rutiner designet til at forbedre og vedligeholde din huds sundhed. Det inkluderer rensning, fugtgivning og beskyttelse mod skadelige faktorer. Vælg produkter baseret på din hudtype: tør, fedtet, kombineret eller sensitiv.

Hudpleje er effektiv, når den matcher din hudtype. Identificer din hudtype ved at observere dens opførsel: tør, fedtet, kombineret eller sensitiv. Vælg produkter med ingredienser, der målretter dine specifikke behov.

Hudpleje indeholder ofte ingredienser som hyaluronsyre for fugt, salicylsyre for eksfoliering og antioxidanter for beskyttelse. Vælg ingredienser baseret på dine behov, såsom anti-aging eller aknebehandling.

Du har set 48 af 53931 produkter.
1

...

407

...

814

816

818

...

971

...

1124

Annonce

Annonce

Hudpleje

Hudpleje er en vigtig del af din daglige rutine. Uanset om du ønsker at beskytte din hud mod solen, holde den hydreret eller bekæmpe tegn på ældning, kan de rigtige produkter gøre en stor forskel. Hos PriceRunner hjælper vi dig med at finde de bedste produkter til dine behov ved at tilbyde nyttige kategorifiltre, produkt- og prissammenligninger samt brugeranmeldelser.

Solcremer & Selvbrunere

At beskytte din hud mod solens skadelige stråler er afgørende. Vores udvalg af inkluderer solcreme til ansigtet og kroppen med forskellige SPF-niveauer, UVA- og UVB-beskyttelse samt vandafvisende egenskaber. Du kan også finde dermatologisk testede solcremer uden parabener og med antioxidanter som vitamin C og E for ekstra beskyttelse.

Selvbrunere er et godt alternativ til solbadning, hvis du ønsker en sund glød uden at udsætte din hud for UV-stråling. Vælg mellem forskellige typer selvbrunerprodukter inklusiv bronzing lotions og sprays, som giver en jævn farve og samtidig plejer huden.

Ansigtspleje

Din ansigtshud har brug for særlig opmærksomhed. I vores kategori finder du alt fra rensende skintonic og eksfolierende scrubs til fugtgivende cremer og anti-age serummer. Produkter med ingredienser som hyaluronsyre, niacinamid og retinol hjælper med at holde huden hydreret, udglattet og ungdommelig.

Mange ansigtsplejeprodukter er også fri for mineralsk olie, alkoholfri og glutenfri, hvilket gør dem velegnede til sensitiv hud. Uanset om du leder efter noget beroligende eller noget der bekæmper urenheder, kan du finde det her.

Gaveæsker & Sæt

Hudpleje gaveæsker & sæt er perfekte gaver til enhver anledning. Disse sæt kombinerer flere hudplejeprodukter i én pakke, hvilket gør dem både praktiske og økonomiske. Du kan finde gaveæsker med alt fra bodylotions og håndcremer til luksuriøse ansigtsmasker og eksklusive serummer. En gaveæske er ikke kun en dejlig gave at give, men også en god måde at prøve nye produkter på.

Kropspleje

Kropspleje handler om mere end bare at holde huden ren; det handler om at pleje hele kroppen. Vores kategori inkluderer bodylotions med sheasmør, kropsolier uden parabener og genfugtende cremer specielt designet til tør hud. Mange af disse produkter indeholder naturlige ingredienser som aloe vera og vitaminer for ekstra blødgørende effekt.

For dem der ønsker anti-age kropspleje, tilbyder vi også produkter med peptider og antioxidanter for at hjælpe med at bevare hudens elasticitet.

Fodpleje

Dine fødder fortjener også opmærksomhed! Med vores udvalg af produkter kan du holde dine fødder sunde og velplejede. Fra eksfolierende scrubs til reparerende fodcremer – vi har alt hvad du behøver for at tage dig godt af dine fødder. Produkter uden parfume og parabener er ideelle for dem med sensitiv hud på fødderne.

Håndpleje

Håndpleje er essentiel i hverdagen, især hvis du ofte vasker hænder eller bruger håndsprit. I vores sektion finder du plejende håndcremer der holder dine hænder bløde og hydrerede. Ingredienser som vitamin E, sheasmør og aloe vera hjælper med at genopbygge huden på hænderne.

Læbepleje

Læberne kræver særlig pleje for at undgå tørhed og sprækker. Vores produkter inkluderer læbepomader med plejende ingredienser som hyaluronsyre, vitaminer og naturlige olier der holder læberne bløde hele dagen lang.

Sådan vælger du de rigtige hudplejeprodukter

Når du skal vælge de bedste hudplejeprodukter til dine behov, er det vigtigt at overveje din hudtype samt eventuelle specifikke behov eller problemer du måtte have:

  1. Identificér din hudtype: Er din hud tør, fedtet eller kombineret? Dette vil hjælpe dig med at vælge de rigtige produkter.
  2. Overvej særlige behov: Leder du efter noget der bekæmper akne eller noget der reducerer fine linjer?
  3. Læs anmeldelser: Brug vores brugeranmeldelser til at se hvad andre synes om produkterne.
  4. Brug filtre: Vores nyttige kategorifiltre gør det nemt at finde præcis hvad du leder efter.
  5. Sammenlign priser: Sørg for at få den bedste pris ved hjælp af vores prissammenligning funktion.

Ved at følge disse trin kan du træffe den rigtige beslutning når det kommer til valg af hudplejeprodukter.

Fordele ved naturlige ingredienser i din hudpleje

Mange moderne hudplejemærker fokuserer på naturlige ingredienser i deres formuleringer:

  • Aloe vera: Kendt for sine beroligende egenskaber.
  • Sheasmør: Meget fugtgivende.
  • Vitaminer: Antioxidanter som vitamin C hjælper med at beskytte huden mod frie radikaler.
  • Naturlige olier: Som jojobaolie eller mandelolie der nærer huden dybtgående.

Disse ingredienser kan være mindre irriterende end syntetiske alternativer og passer ofte bedre til sensitiv hud.

Hudproblemer

Hvis du oplever specifikke hudproblemer som akne, rosacea eller eksem, er det vigtigt at vælge produkter der er formuleret specielt til disse forhold:

  • Akne: Se efter produkter med salicylsyre eller benzoylperoxid.
  • Rosacea: Beroligende ingredienser som niacinamid kan hjælpe.
  • Eksem: Fugtgivende cremer uden parfume eller alkohol er ideelle.

Ved hjælp af vores tjeneste kan du finde specialiserede produkter der adresserer dine unikke behov effektivt.

Hos PriceRunner stræber vi efter at gøre din shoppingoplevelse så nem som muligt ved at tilbyde omfattende information om hver produktkategori indenfor Hudpleje samt detaljerede brugeranmeldelser. På denne måde kan du træffe den rigtige beslutning baseret på dine specifikke behov og præferencer indenfor Hudpleje området.

Inspiration

Årets konfirmationsgaver der vil gøre glad

Årets konfirmationsgaver der vil gøre glad

Af Klarna
Gave til hende

Gave til hende

Af Klarna
Quiz: Hvilken selvplejetype er du?

Quiz: Hvilken selvplejetype er du?

Af Klarna
Hverdagsluksus: Her er alt du skal bruge

Hverdagsluksus: Her er alt du skal bruge

Af Klarna

Populære søgninger i Hudpleje

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • Om os
  • Kontakt os
  • Nyhedsrum
  • Arbejd hos os

Siden 1999 har PriceRunner hjulpet millioner af besøgende med at finde de bedste produkter til de bedste priser.

PriceRunner er fuldstændig uafhængig og gratis at bruge. Vores vision er at være den, du altid kan regne med, når du sammenligner produkter og priser. I 2022 blev PriceRunner en del af Klarna.

Du kan sammenligne priser og produkter med os i:

Sverige, UK, Danmark, Norge, USA, Tyskland, Østrig, Finland, Frankrig, Irland, Italien, Holland, Spanien
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Billeder på denne hjemmeside kan være generede af AI.